אני חברה של צוללן אני חברה של צוללן

אני חברה של צוללן

מישל סירוטה

לא ראית את חבר שלך 21 ימים? הכירי את החברות של בוגרי קורס צוללן, ואולי תתנחמי

כמה שהקורס נחשק יותר, שייך ליחידה מובחרת יותר ונדיר יותר להיכנס אליו- ככה החיילים בו יוצאים פחות הביתה. את החוקיות הזו, גילו החברות של המתגייסים ליחידות העילית בצה''ל עוד ברגע הקמתן. מאז, הדבר לא השתנה ואולי אף נהפך לקשה יותר, בתרבות תקשורת המסכים המודרנית.

סמל דביר וסמל תומר הם שני חיילים שסיימו לאחרונה את אחד מהקורסים המובחרים בצה''ל- קורס צוללן, שניהם חיילים מצטיינים. אמנם, לא משנה עד כמה הם חזקים בתחום הלימודי, בזוגיות אין להם ידע שונה מהשאר.

סמל דביר ורב''ט שיר, מקיימים זוגיות מוצלחת כבר ארבע וחצי שנים. מחיי מלש''ביות זוהרים- הם עברו למפגשים פעם ב-50 ימים, פחות או יותר. שניהם התגייסו בחודש אפריל לפני שנה, שניהם לזרוע הים. היא- אלחוטנית חוף. הוא- צוללן. היא- קורס של חצי שנה. הוא- קורס של שנה וחודשיים. הקושי החל.

בהתחלה, הם היו נפגשים בבסיס ההדרכה של זרוע הים. בקורס, כמו בתנאי קורס, אסור היה להם לדבר אחד עם השניה. לאחר מכן, הגיעו היציאות ההפוכות. "הייתי מחפשת אותו בעיניים בבה''ד כל הזמן", רב''ט שיר צוחקת כשהיא נזכרת בתקופה. "דביר היה בשלב הבסיסי של הקורס שלו, המשמעת אצלם הייתה בשיאה, אסור היה לו לקרוץ לי!", היא ממשיכה. "אין ספק שזה היה קשה, אבל לראות אותה עדיין נתן לי משהו שלאחרים לא היה", נזכר סמל דביר.


"אני זוכרת מקרה, בו גם הקורס שלי וגם הקורס של דביר סגר את חג ראש השנה", משתפת רב''ט שיר. "בגלל שהוא היה כבר בסוף בשלב הבסיסי, הצלחנו להיפגש סוף סוף בבסיס. אלו היו רגעים טובים", היא מחייכת. "הייתי נמצא כל יום בבסיס, גם כשהייתי יוצא הביתה, הייתי חוזר לבה''ד לבקר אותה בגלל היציאות ההפוכות", נזכר סמל דביר.

"כל הקורס שלי ידע שדביר נמצא בבה''ד ושהוא בקורס צוללן", מספרת רב''ט שיר. "הם היו מביכים אותנו ששנינו היינו נמצאים בחדר אוכל וצועקים - 'נוני, נוני', כי ככה אני קוראת לו", היא מרחיבה. "היו גם שלבים שבכלל לא יכלנו לדבר, גם לא אחד עם השני, אז היה לי הכי קשה", סמל דביר מוסיף. "לי היו טבלאות ייאוש של מתי אני רואה את דביר בבית", משתפת רב''ט שיר.

לזוג המתוק שבקושי הצליח להיפגש או לדבר, התווסף אתגר נוסף- לשדך בין תומר לטל. "אני ותומר התחברנו כשהייתי באה לבקר את דביר בשבתות", מגלה רב''ט שיר. "בשלב מסויים הראתי לו את האינסטגרם של טל, שהיא חברה הכי טובה שלי", היא מספרת. "כעסתי עליה, היא לא סיפרה לי על זה בכלל!", רב''ט טל מתערבת וצוחקת. "תומר התלהב ומשם הכל התחיל", נזכרת רב''ט שיר.

"המטרה הייתה ברורה, דביר ושיר רצו לשדך בינינו, ועבד להם", מבהיר סמל תומר. "כשהיינו ביחד, תומר כבר היה בשלב הייעודי, זה היה המזל שלי, לא חוייתי את כל המרחק", מספרת רב''ט טל. טל ותומר לא נאלצו להתמודד עם המרחק והגעגוע, ברגע שטל הגיעה לשירות הסדיר שלה- הם רק התקרבו יותר.

רב''ט שיר ורב''ט טל, משרתות כאלחוטניות חוף בקריה. כחלק מתפקידן, הן אחראיות על מבצעים ואימונים של כלי השיט השונים בזרוע הים. "זה ממש מגניב, אם האימון של תומר מתארך ביום, אני כנראה אדע מהעניין לפניו", מסבירה רב''ט טל. "אני מעדכנת את אמא של דביר לפעמים כשהיציאה הביתה מתעכבת כדי שלא תדאג", מודיעה רב''ט שיר.

"זה כיף, אין לנו תחושה של חוסר וודאות כמו לחברות אחרות של הצוללנים. אבל אנחנו עדיין לא יודעות הכל", מסבירה רב''ט שיר. "זה כיף לדעת שאם קורה משהו, חברה שלך נמצאת במרחק של מברק", מחייך סמל תומר. התפקידים של הזוגות דורשים מהם הרבה, לפעמים הדבר שעוזר הוא לדעת שיש מי ששומר עליך מרחוק. אז נכון שבית זה לא המקום הפופולרי ביותר עבור הצוללנים, אבל לפעמים הם זמינים גם מהצוללת.

 

עוד כתבות בנושא

loading...