חיבוק של אמא חיבוק של אמא

חיבוק של אמא

עדן רימון

אחרי שנה וחצי- אמו של רב"ט ג`רמי ריינר הפתיעה אותו בטקס סיום קורס לוחם בט"ש

אתמול (ג') התקיים בבה"ד זרוע הים טקס סיום קורס לוחם ביטחון שוטף (בט"ש). בניגוד למערך הרגיל של טקסים מסוג זה, הטקס נפתח בהפתעה מיוחדת עבור אחד מהלוחמים המסיימים. רב"ט ג'רמי ריינר, חייל בודד מוושינגטון, התגייס במרץ האחרון בהיותו בן 24. לרגל סיום הקורס ולמרות המרחק הרב, אמו החליטה להפתיע אותו ולחגוג עימו ברגע מרגש זה.

"זה היה מטורף לראות פתאום את אמא בטקס. כשהודעתי לה על סיום הקורס לפני כמה חודשים, לא העלתי על הדעת שהיא תעשה את כל הדרך ותגיע", אמר בהתרגשות רב"ט ג'רמי ריינר. "למרות הגיל, חיכיתי בציפייה רבה להתגייס ולעלות לארץ. סבא שלי שירת בחיל הים האמריקאי ורציתי לשרת בזרוע הים הישראלית כדי להמשיך את דרכו. אני ממש מרוצה ומחכה להתחיל כבר את השירות כלוחם ימי".

"זה היה ארגון של כמה חודשים והמון אנשים לקחו חלק בדבר. כולם שמרו על זה כהפתעה מוחלטת עבור ג'רמי", נזכרה ג'נט ריינר, אמו של ג'רמי. "אני כל כך גאה בו על זה שהוא התגייס לצבא. הביקור הנוכחי הוא בעצם הפעם הראשונה שאני מבקרת בישראל. מעבר לכמה שהארץ יפה, גיליתי אנשים כל כך נחמדים ופתוחים", הוסיפה ג'נט.

 

 

מלבד ג'יימי, סיימו את הקורס ארבעה חיילים בודדים נוספים. שניים מהם אף סיימו בהצטיינות מופת. "בחרתי להתגייס לצבא כי זהו שלב מיוחד בחיים ולמרות שחייתי באמסטרדם לא רציתי לוותר עליו", הסביר אחד המצטיינים, רב"ט גדעון קייסון. "הצבא נותן הזדמנויות שאתה לא מקבל בשום מקום אחר. כבוד גדול בשבילי לקחת חלק בהיסטוריה של העם היהודי ולשרת בצה"ל וזרוע הים בפרט".

חלקם עלו לארץ דרך התכנית "גרעין צבר" וחלקם עצמאית, אך אתגריהם היו משותפים. "בתור חיילים בודדים אנחנו מגיעים מרקע, מקום ותרבות אחרים לגמרי מיתר הלוחמים בקורס. רק כשאתה באמת עם אנשים בני גילך אתה מבין את המנטליות הישראלית", הוסיף רב"ט גדעון. "הקושי המרכזי שלנו בקורס היה בעיקר השפה. אבל סגל הפיקוד וחברינו לקורס עזרו לנו בכל דבר שהיינו צריכים".

"אנחנו מאוד גאים בו, רחוקים אבל גם תמיד קרובים. חיכינו כל ערב לשיחת הטלפון ממנו" ציין דוד קייסון, אביו של גדעון. "האתגרים בקורס הצמיחו ופיתחו אותו. לצערי בנערותי לא עליתי ארצה כדי לעשות צבא. אני מאוד שמח על זה שבשונה ממני גדעון עשה את הבחירה הנכונה" הוסיף דוד אביו בגאווה.

 

עוד כתבות בנושא

loading...