עוצמה ימית עוצמה ימית

עוצמה ימית

עדן רימון

זרוע הים חוגגת 70

אמש התקיימה בנמל חיפה עצרת בסימן 70 שנה לזרוע הים, הכללה את טקס סיום קורס חובלים מחזור 137. העצרת נערכה ביום חגה של זרוע הים, לציון שבעים שנה להיווסדה, כמניין שנותיה של מדינת ישראל. בהובלת ענף פרט, התרחש ערב חגיגי באווירה משפחתית, שבשיאו עמד טקס הסיום.

הטקס נערך במעמד נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין, ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, שר הביטחון, מר אביגדור ליברמן, ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, מפקד זרוע הים, אלוף אליהו (אלי) שרביט, קציני סגל הפיקוד הבכיר של זרוע הים, משפחות החובלים המסיימים, משפחות משרתי הקבע של הזרוע ואורחים נוספים.

במהלך הטקס נחשפה סיכת קצין הים לחובלים החדשים והוענקה להם דרגת סגן. בוגרי הקורס, 36 במספר, יוצבו בעוד מספר ימים על כלי השיט המבצעיים של זרוע הים, במגוון תפקידי פיקוד מבצעיים.

 

 

"מחזור 137 זכיתם לסיים את קורס החובלים, עת אנו מציינים 70 שנים לקיומה של זרוע הים" אמר בנאומו למסיימים מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט. "מצטרפים אתם, כחולייה בשרשרת הדורות למאות ואלפי מפקדים בים, בינות לגלים ומתחת להם".

"כיום גם מי שלא מרחיק ראות, יכול לזהות שהאופק והעומק האסטרטגי והביטחוני של ישראל וגם האופק הכלכלי הוא בים, במרחבים האדירים שאתם מופקדים על הגנתם" אמר נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין. "זרוע הים מהווה היום חומה בצורה, שובר גלים, בגבול הארוך ביותר והמורכב ביותר של מדינת ישראל. אתם חוד החנית, בהגנה על גבולותינו, בצפון, בדרום ובמרחבים שהשתיקה יפה להם", הוסיף נשיא המדינה.

 

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לשינויה של הזרוע ב-70 שנות קיומה. "החיל הקטן והצנוע הפך לזרוע חזקה, ארוכה וקטלנית. המשקל של זרוע הים בבטחון הלאומי נמצא בעלייה מתמדת", הסביר. "החיבור בין לוחמים אמיצים, מפקדים מעולים וכלים מתקדמים, מאפשר לנו להגן על עצמנו אל מול האיומים השונים וזוהי תמצית הציונות".

ראש המטה הכללי, רב אלוף גדי איזנקוט פנה גם הוא אל בוגרי הקורס. "כמפקדים אשר יובילו את שורותיה של זרוע הים, עליכם לבטא במעשיכם את הדרישות שתציבו, למלא את משימתכם לאור המטרה ולהוביל את פקודיכם על פי רוח צה"ל- בעוז ובענווה"

"עוד נכונו לכם שבועות וחודשים ארוכים של צבירת בינה ודעת בדרך להתמודד עם המורכבות הרבה בתפקיד קצין הים", הוסיף מפקד זרוע הים. "אנו סומכים עליכם. צאו, הפליגו, נצחו ושובו בשלום לנמל הבית".

 

 

עוד כתבות בנושא

loading...