קורס חובלים מחזור 138 הגיע לסיומו קורס חובלים מחזור 138 הגיע לסיומו

קורס חובלים מחזור 138 הגיע לסיומו

יהלי רייסר שקרוב ומעיין לנגה

32 החובלים והחובלות החדשים של זרוע הים סיימו היום את הקורס היוקרתי בטקס חגיגי

אתמול בערב (יום ד'), התקיים טקס סיום קורס חובלים מחזור 138 במעגן דרור שבבסיס חיפה של זרוע הים. הטקס נערך במעמד ראש הממשלה ושר הביטחון, מר בנימין נתניהו, ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מפקד זרוע הים, אלוף אליהו (אלי) שרביט, קציני סגל הפיקוד הבכיר של זרוע הים, משפחות החובלים ואורחים נוספים.

קורס חובלים הוא קורס קצינים התנדבותי ויוקרתי, המכשיר את דור המפקדים הבא של הזרוע - אלו העתידים לפקד בכלי השיט המתקדמים: ספינות הטילים, כלי הבט״ש והצוללות. הקורס נמשך שנתיים וארבעה חודשים ומכשיר את הצוערים לתפקיד הקצין הלוחם בים. "בוגרי קורס 138, אתם מצטרפים היום כחוליה נוספת אל שרשרת הדורות של מפקדי צה"ל", אמר הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי. "לצד הזכות הגדולה יופקדו בידכם היום שתי חובות מרכזיות: האחת, לעמוד במשימתכם חרף כל מכשול, והשנייה לדאוג לפקודיכם ולעשות כל שניתן כדי להבטיח את חזרתם בשלום".

"אבטחת שלומה של ארצנו מהים היא משימתה המרכזית של זרוע הים מאז ראשית קיומנו", הסביר בנאומו אלוף אלי שרביט. "בתקופה מורכבת זו שבה מדינת ישראל נתונה במערכה מתמשכת במספר חזיתות, מקומה של הזרוע על יתרונותיה, לא נפקד".

במהלך הטקס נחשפה סיכת קצין הים לבוגרי הקורס והוענקה להם דרגת סגן. החובלים החדשים יהיו מפקדים בים במגוון תפקידי פיקוד מבצעיים ועתידיים להיות חלק מתקופת התעצמות חסרת תקדים המתחוללת בזרוע. "זרוע הים מתעצמת בכלי שיט- ספינות, צוללות ורכיבי כח רבים נוספים. התעצמות שבצידה אחריות עצומה לנכסיה האסטרטגיים ולכושר הרתעתה של המדינה", אמר מח"י.

המסיימים יתחילו את שירותם הסדיר בעוד מספר ימים ויוצבו על כלי השיט המבצעיים של זרוע הים. "מחזור 138, החל מיום המחר אנו מפקידים בידיכם כלי מלחמה חדשניים, מערכות מתוחכמות, ובעיקר אנשים. אני סמוך ובטוח כי גודל האתגר ברור ונהיר לכם. כובדה של האחריות ידוע לכם. חירותה וריבונותה של מדינתנו נשענות על כתפיהם של אלו הנושאים בעול הגנת המולדת ובשמירה על ביטחונה- ואתם ביניהם", סיכם מפקד זרוע הים.

"הים הוא מימד בעל משמעות אסטרטגית, שחשיבותו וחשיבות האתגרים שהוא מעמיד התגברו בשנים האחרונות - הן בגלל האיומים, הן בגלל הזדמנויות והן בשל הנכסים הכלכליים הממוקמים בלב ים״, הסביר רא״ל כוכבי בסיום נאומו. ״אשרי הדור הזה, הדור שלנו, שזרוע הים וחובליו עומדים לנו כחומה בצורה, ואתם מרגע זה חלק ממנה״, הוא הוסיף בהתרגשות. ״הרימו עוגן, בצעו את משימותכם בנחישות וחזרו הביתה בשלום - עלו והצליחו".

4031

loading...