משלבים ידיים – ביקור מפקד הצי האיטלקי בישראל משלבים ידיים – ביקור מפקד הצי האיטלקי בישראל

משלבים ידיים – ביקור מפקד הצי האיטלקי בישראל

יהלי רייסר שקרוב

סיור בצוללת, הפלגה בספינת טילים והצגת יכולות מרשימה. כך נראה ביקור מפקד חיל הים האיטלקי שהתקיים השבוע

שלשום (יום ד') תם ביקורו של מפקד הצי האיטלקי, אדמירל ולטר ג'ירדלי, בישראל. את הביקור שארך שלושה ימים, ליווה מפקד זרוע הים הישראלית, אלוף אלי שרביט, כחלק משיתוף הפעולה השוטף בין הציים. "איטליה הינה אחת מהמדינות שאנו מקיימים איתם קשרי ידידות מופלאים", הסביר אלוף אלי שרביט.

 

במהלך הביקור הוצגו שלל יכולותיה של זרוע הים הישראלית וחוזקו הקשרים הבין-אישיים בין בכירי הציים. מח"י איטליה סייר בכלי הזרוע ונחשף ליכולותיהן של השייטות השונות, מסיור בצוללת ועד הפלגה על גבי סטי"ל מדגם סער 5. "במהלך הביקור שלי צפיתי בתצוגת תכלית מדהימה שמראה את יכולות הצי הישראלי", אמר האדמירל האיטלקי. "נפגשתי עם מפקד הצי הישראלי, אלוף אלי שרביט, המוביל ביד רמה את הזרוע וכן ביקרתי בבסיס חיפה. נחשפתי מצד אחד לזרוע עוצמתית ומצד שני לזרוע מאוד משפחתית, ללא ספק מעורר השראה".

מערכת היחסים המצוינת עם הצי האיטלקי החלה עוד במלחמת העצמאות. פיורנצו קאפריוטי - לוחם קומנדו של הצי האיטלקי הגיע על מנת לאמן את אנשי הקומנדו הישראלי. כבר אז ניכרו יחסי הידידות בין הציים והניבו פרי בעשייה המבצעית. "זרוע הים מתעצמת כל העת ומוצאת לנכון גם להעצים את שיתוף הפעולה עם ציים רבים ככל האפשר", סיכם מפקד זרוע הים.

עוד כתבות בנושא

loading...