מתנדבים להצטיין מתנדבים להצטיין

מתנדבים להצטיין

יהלי רייסר שקרוב

מתנדבים לשירות ביטחון, בעלי נתונים לקצונה ורוצים לתרום משמעותית לביטחון המדינה ולהיות חלק מהמשפחה הכי חמה בצה"ל? זו הכתבה בשבילכם!

זרוע הים מובילה פיילוט ייחודי למתנדבים וקוראת לכם להצטרף לשורותיה! אם כבר בחרתם להתגייס לצבא, זו ההזדמנות שלכם להשתבץ בתפקיד חשוב ומשמעותי- לעתודה אקדמאית.
אספנו עבורכם את כל המידע שיסייע לכם לפני ובמהלך הליך הקבלה בשל ההשקעה וההתמדה שתידרש מכם. אם התנדבותכם אושרה ובעצם גם אם לא , אתם יכולים להתחיל את התהליך במקביל להליך הרפואי.

אז מה אתם צריכים לעשות כדי לקחת חלק בתוכנית?
1. שימרו על ציוני בגרות גבוהים כדי שתוכלו להתקבל לשלל מקצועות הלימוד שתחפצו בהם וכן בשביל להיות זכאים לתעודת בגרות מלאה.
2. תידרשו לבצע מבחנים פסיכומטריים ולעמוד בציון מינמלי של 590 נקודות.
3. תצטרכו לעבור בהצלחה מבחנים אישיותיים.
4. במקביל לשלבים הקודמים אותם תצטרכו לצלוח, התחילו את הליך הקבלה הסטנדרטי למוסדות הלימוד האקדמאיים.

אז לאחר שקיבלתם החלטה כה משמעותית שווה לכם לשקול להצטרף לפיילוט בהובלת זרוע הים. החשש הגדול של העתודאים הוא השיבוץ לתפקידם. בעצם עד גמר הלימודים העתודאים לא יודעים כיצד שירותם יראה ואיפה ישתבצו בצבא הגדול. אי הוודאות וחוסר הידיעה לגבי אופי השירות עלול להרתיע מלש"בים (מועמדים לשירות ביטחון) רבים מלהצטרף לשורות העתודאים האקדמאיים של צה"ל. הפרויקט שקרם עור וגידים בזרוע, מתחייב לשבץ אתכם בזרוע הים בסוף התהליך.

ההתחייבות היא חד צדדית, כלומר רק הצבא מתחייב לשבץ אתכם בזרוע. אתם מצדכם יכולים להתחרט בכל שלב ולבקש שיבוץ כללי. אז למה שלא תגידו I do ותצטרפו למשפחה הכי חמה בצה"ל?
דבר נוסף שכדאי שתדעו הוא שאם אתם חבוחרים להצטרף לפיילוט של הזרוע, תוכלו להינות מהטבות נוספות. זרוע הים תלווה אתכם במהלך הלימודים וכמובן שבמהלך שירותכם. בנוסף, בחלק מתוכניות הלימוד במוסדות השונים לא תזדקקו לבחינה פסיכומטרית וכן תוכלו להינות ממרכז נגישות מתקדם.

התארים שבהם תוכלו לבחור הם שונים ומגוונים; כלכלה ומנהל, מדעי הים והסביבה הימית, הנדסת מחשבים, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה והנדסת תעשייה וניהול. גם התפקידים שבהם תשובצו יהיו בהלימה למקצוע אותו למדתם.

אם כבר בחרתם להתגייס לצבא בוודאי שאחת ממטרותיכם היא עשיית שירות צבאי משמעותי. אז התחילו לבצע כבר עכשיו את השלבים המפורטים לעיל והצטרפו לאחד המקומות המשפיעים ביותר בצבא בכלל ובזרוע הים בפרט.

בהצלחה!

 

 

 

עוד כתבות בנושא

loading...