לא מוותרת לא מוותרת

לא מוותרת

עדן שרעבי

קוראים לי עדן שרעבי. אני גרה ברחובות ונולדתי עם לקות שמיעה.

התחלתי את שירותי הצבאי כצלמת בדצמבר 2017. את אהבתי לצילום גיליתי כבר מילדות בטיולים שעשיתי עם משפחתי במקומות שונים בארץ. במשך שנתיים נלחמתי להתנדב לצבא, ולאחר תהליך ארוך, קיבלתי את האפשרות ואני מודה על כך.
שנות הלימודים שלי היו רצופות קשיים. עברתי בין כמה מסגרות, חלקן רגילות וחלקן מיוחדות לחירשים. בשלב מסויים, החלטתי לעשות שינוי ולא לוותר לעצמי. רציתי לסיים את הלימודים כמו כולם.

התקבלתי לתיכון "אורט-גאולה", חינוך רגיל המשלב גם חירשים וכבדי שמיעה. צוות בית הספר האמין ותמך בי, ובמאמץ משותף עברתי את כל הבגרויות בהצלחה.

לצד הלימודים הבסיסיים, למדתי במגמת צילום, תחום שקרוב מאוד לליבי. והעובדה שזכיתי לעסוק בו גם במהלך שירותי הצבאי גורמת לי לרצות לתת מעצמי כמה שיותר ולהרגיש שאני מבצעת תפקיד משמעותי.  חשוב לי להבהיר שחירשות היא לא מגבלה. חירשות היא עולם ומלואו. העובדה שאני חירשת מעולם לא מנעה ממני לעשות את המיטב בכל תחום שבחרתי לעסוק בו.

החירשות מביאה איתה גם הרבה אתגרים, אבל החברים והמפקדים בבסיס עוזרים לי מאוד. אם יש דבר שלמדתי מהתפקיד, זה ששילוב של התעקשות עם עזרה מהאנשים שסביבך, גורם לך להצליח להסתדר כמו כל אחד אחר.

אל תוותרו על החלומות שלכם, תילחמו עליהם ותבצעו אותם בצורה הכי טובה שאפשר.

עוד כתבות בנושא

loading...