ים של תפקידים שלא הכרתם ים של תפקידים שלא הכרתם

ים של תפקידים שלא הכרתם

יהלי רייסר שקרוב

לקראת הגיוסים הקרובים אספנו כמה מהתפקידים הכי מעניינים בזרוע. את הרשימה המלאה תוכלו למצוא כאן

כל מתגייס רוצה לדעת עוד טרם הגעתו לצבא לצבא מהו התפקיד אליו הוא מיועד. זה התפקיד בו ישרתם בשנתיים הקרובות לפחות ולכן שלבי המיונים הם בעלי משמעות רבה. אז אתם מעוניינים להצטרף לזרוע הים - זו הרשימה בשבילכם!

טכנאי לוחמה זעירה

אם תמיד חלמת לקחת חלק בפעילות השוטפת של שייטת 13, טכנאי לו"ז (לוחמה זעירה) הוא התפקיד עבורכם! הם מסתובבים עם תג היחידה של בסיס עתלית, מכירים שלל פעולות מבצעיות מסווגות והם הפנים האחרונות שלוחמי השייטת רואים לפני יציאתם לים.
הטכנאים מתחזקים ומתפעלים תקלות בכלי שיט זעירים בים ובחוף, ולאחר שהם מטפלים בבעיות שנוצרות בשגרה השוטפת הם מתדרכים את הלוחמים ולעיתים אף יוצאים איתם לים. צריך להבין כי חיי הלוחמים תלויים בתפקודם של הטכנאים. כאשר שיש תקלה שלא טופלה כראוי, חיי הלוחם נמצאים בסכנה וגם הצלחת המבצע תלויה בכך. החיילים והחיילות המוכשרים כטכנאי לו"ז, עוברים טירונות רובאי 02 ומתמקצעים במשך שלושה חודשים בקורס בבה"ד זרוע הים.

טכנאי תא לחץ

הם בעלי אחריות כבדה, חייבים להיות ערניים בכל עת וחיי אדם תלויים בתפקודם התקין. תא לחץ הוא בעצם סימולטור רפואי המדמה מבחינה רפואית את פעולת הצלילה. כמו כן, בתא ניתן לרפא בעיות אורתופדיות, נזקי שמיעה וחלר מליקויי ראייה. לטכנאי תא הלחץ במרפאת זרוע הים יש כמה תחומי אחריות חשובים מנשוא: הם מכינים את הצוללנים לקראת כניסה למים, מתחזקים ומתפעלים את התא ובמקרה של בעיות טכניות הם נחלצים לעזרה. תא הלחץ של זרוע הים הוא היחיד בצה"ל ואחד מבין חמשת התאים הנמצאים ברחבי הארץ.

הטכנאים עובדים בצמוד לרופאים ונותנים מענה לטיפולים דחופים 24/7. אז כיצד מגיעים לתפקיד? כאשר אתה ניצב מול קצין המיון של זרוע הים כל מה שעליך לעשות הוא רק לבקש. חשוב לציין כי זה תפקיד לבנים ולבנות כאחד כך שאם יעניין אותך מספיק במהלך השירות תוכל להמשיך ולעבוד בו גם באזרחות בארבעת תאי הלחץ הפזורים ברחבי הארץ.

חוקרי מודיעין

במידה וחלמתם להגיע למודיעין אבל אתם גם אוהבים את הים, זו המסגרת עבורכם! זהו אחד התפקידים המעניינים שזרוע הים מציעה למשרתיה. חוקרי המודיעין אחראים על תמונת המודיעין של זרוע הים, נחשפים חמידע מסווג ועובדים בצמוד עם כלל היחידות המבצעיות של הזרוע.


חוקרי המודיעין מסייעים בהגנה של יעדים ימיים אסטרטגיים ואף על המים הכלכליים של מדינת ישראל. על מנת להתקבל לתפקד יש לעבור מיונים וכן לסיים קורס בבה"ד זרוע הים שאורכו כשלושה חודשים. אורך שירותם של הבנים והבנות המשתבצים בתפקיד זהה והוא שנתיים ושמונה חודשים. כמובן שיש אופציות לקידום הכוללות יציאה לקצונה וכן פיקוד בהכשרה בבה"ד.

טכנאי אלקטרוניקה תת-מימית

אם אתם רוצים לדעת איך מפתחים מערכות על מנת לעזור לגלות כלים בים, הגעתם למקום הנכון! טכנאי אלת"ם (אלקטרוניקה תת-מימית) עוסקים בגילוי ובאיתור במים. בעזרת גלי קול המשודרים מצוללות ומסטי"לים (ספינות טילים), הם מגלים מוקשים ומטרות אויב. כמו כן, גם שייטת 13 נעזרים בתקשורת התת-מימית של טכנאי אלת"ם וכך הם מצליחים לזהות את מיקום הלוחמים מתחת למים ולומדים לתקשר אחד עם השני.


אם אתה מתעניין במערכות טכנולוגיות המאתרות אויבים ומוקשים, טכנאי אלת"ם זה התפקיד עבורך. המתגייסים לתפקיד עוברים קורס אלת"ם ומשובצים במקומות שונים בזרוע הים. זהו תפקיד מגוון ודרכו אפשר להגיע הן לתפקיד ים והן לתפקיד חוף. הטכנאים בים נותנים מענה לתקלות פשוטות יותר ומפעילים את מערכות הכלי בפועל. ואילו טכנאי החוף עוסקים בתיקון תקלות מורכבות יותר בכלים השונים. בכל מקום תחומי האחריות משתנים במעט אך העבודה דומה מאוד. יש לציין כי טכנאי הים עוברים טירונות והכשרה קרבית בהתאם לכלי אליו הם מיועדים להגיע.

אחראי תקשורת ימית מסווגת

כדי להגיע לתפקיד אחראי תקשורת ימית מסווגת יש לבקש זאת בשאלון ההעדפות. הכנו עבורכם מידע שימושי על אחד התפקידים המעניינים בזרוע. המתגייסים לתפקיד אתי"ם (אחריי תקשורת ימית מסווגת) הם הצינור המקשר בין הכלים שבים לעולם החיצון. הם עוסקים אך ורק בתקשורת כתובה ובמהלך שירותם הם מתמקצעים במורד, בכתב סתרים ובתקשורת לוויינית. הם יושבים בקריה במקום הנקרא ה"מברקה" וברגע שצוללת יוצאת לים הם הקשר היחיד שלה עם החוף. משרתי אתי"ם עוברים קורס בן חצי שנה בבה"ד זרוע הים. זהו תפקיד שמיועד לבנים ולבנות כאחד.


אם אתם עדיין מתלבטים לאן כדאי להתגייס, תזכרו שיש שלל תפקידים מעניינים ומשמעותיים בזרוע הים, והם מחכים רק לכם!

 

עוד כתבות בנושא

loading...