נרתמת? נתרמת! נרתמת? נתרמת!

נרתמת? נתרמת!

אביב פירסט

לקראת יום המעשים הטובים, בנות זירת ים סוף נפרדו משיערן הארוך ותרמו אותו למען ילדות חולות סרטן. "כשאתה עושה משהו טוב, אתה נותן משהו מעצמך, וזה ממלא אותך בחזרה"

לפני כשבוע, התקיים אירוע תרומת שיער לחולי סרטן בזירת ים סוף. עשרים בנות גזרו את צמותיהן הארוכות והעבירו אותן הלאה, לבנות אחרות ששיערן לא ייצמח שוב בהינד עפעף.

"מעבר לעובדה שהתרומה היא מעשה טוב, האירוע גיבש בין הבנות מכל הפלגות", מספרת רב"ט יעל דביר, בקרית שליטה ימית במש"ז זי"ס. "גם בנות שלא תרמו הגיעו והרימו את המוראל, וכשמישהי סיפרה סיפור אישי, כולן התרגשו יחד".

הכל התחיל כאשר חיילת מהמש"ז סיפרה על כך שהיא רוצה לתרום את שיערה לחולי סרטן. רב"ט דביר לקחה את העניינים לידיים. היא הציעה את הרעיון למפקדת המש"ז, המפקדת נתרמה באופן מלא, הבנות התקשרו לספר בעיר וביקשו ממנו להגיע, הוא הסכים מיד ומשם הכל התגלגל.

לקראת יום המעשים הטובים, בנות זירת ים סוף נפרדו משיערן הארוך ותרמו אותו למען ילדות חולות סרטן. "כשאתה עושה משהו טוב, אתה נותן משהו מעצמך, וזה ממלא אותך בחזרה"

"עוד במהלך הקורס רציתי לתרום את השיער יחד עם כמה חברות", מספרת טוראי גל טל, שסיימה זה עתה את קורס בקריות השליטה הימית ושובצה לשרת במש"ז זי"ס. "החלטנו לחכות קצת עד ליום המעשים הטובים, ויעל ממש עזרה לנו. היא קישרה אותנו לכל האנשים הרלוונטיים והפיצה את האירוע בכל הבסיס".

לקראת סיום הקורס, גילו אצל אביה של גל את מחלת הסרטן. "היה לי קצת קשה בהתחלה, אבל צריך להתמודד עם זה", משתפת טוראי טל, "כשתרמתי את השיער, התרגשתי מאוד. ככה זה, כשזה קרוב אליך - זה נוגע חזק יותר".

"כשאתה עושה משהו טוב, אתה נותן משהו מעצמך", אומרת רב"ט דביר, "ובמקרה הספציפי הזה, הבנות באמת נתנו חלק מעצמן. אבל ראיתי כמה האירוע הזה מילא את כל הבנות - כולן הודו לנו על היוזמה והתרגשו מאוד להשתתף בה".

"השיער של הבנות האלה הוא סימן ההיכר שלהן", אומרת טוראי טל, "כאשר הוא איננו - האובדן עצום. לכן אנחנו באנו ועשינו צעד קטן, נתנו מתנה קטנה לבנות שהשיער שלהן לא יגדל שוב בזמן הקרוב".

"נארגן בעתיד עוד פעילויות התנדבות ועשייה, כמו תרומת השיער", אומרת רב"ט דביר. "מרגש אותי שהבנות נרתמו למשימה, ובסופו של דבר נתרמו בעצמן".

"השיער שלנו יצמח שוב", מסכמת טוראי טל, "לכן אני מעודדת את כולן ללכת ולתרום חלק קטן מעצמן, שיהווה מתנה ענקית עבור מישהי אחרת".

עוד כתבות בנושא

loading...