אז איפה חוגג מפקד זרוע הים את ליל הסדר? אז איפה חוגג מפקד זרוע הים את ליל הסדר?

אז איפה חוגג מפקד זרוע הים את ליל הסדר?

מעיין לנגה

זירת ים סוף נערכת לאורח מיוחד בשולחן החג

כמדי שנה, משרתי הזרוע יחגגו את ליל הסדר בכלל הבסיסים השונים. הערב, כ-250 אנשי קבע וחיילים יחגגו את ליל הסדר בזירת ים סוף, ואליהם יצטרף אורח מיוחד לשולחן הסדר - מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט. בין יושבי השולחן יימנו גם מפקד הזירה, סא״ל אופיר דוד, סגנו רס״ן יניב מימון ומפקדי הפלגות השונות.

״זהו כבוד גדול עבורנו לארח את מפקד זרוע הים בליל הסדר״, מספרת רס״ן רביד ברמן, מפקדת פלגת הלוגיסטיקה בזירת ים סוף. ״פלגת הלוגיסטיקה עומלת בחריצות בשבועות האחרונים כדי להכין את הבסיס ואת חדר האוכל שלנו לקראת החג, ולהבטיח שליל הסדר יערך בצורה מיטבית ומושקעת״, היא מוסיפה.

גם בקרב משרתי הזירה קיימת התרגשות גדולה לקראת בוא החג והגעתו של מח״י. ״אנחנו נרגשים מאוד מביקורו של מח״י בליל הסדר״, אומרת רב״ט עופרי עזריאלי, בקרית שליטה ימית בזי״ס שתחגוג היום את ליל הסדר בבסיס. ״כל הזירה באווירת חג, ולמרות המרחק מהבית והמשפחה אני שמחה מאוד לבלות את החג עם החברים הקרובים שלי״.

זירת ים סוף נערכת לאורח מיוחד בשולחן החג

ליל הסדר בזירת ים סוף יערך בחדר האוכל הראשי, שעבר שיפוץ יסודי ונרחב בחודשים האחרונים. ״הפכנו את חדר האוכל שלנו למקום חם ומזמין יותר, שנעים להיכנס אליו ולאכול בו״, מעידה רס״ן ברמן. ״זירת ים סוף היא זירה מבצעית שפועלת מסביב לשעון כדי להבטיח שקט וביטחון בגבול הימי הדרומי ובקרב תושבי העיר אילת, ואנו רואים בליל הסדר הזדמנות חשובה להוקיר תודה ולאפשר לחיילים שעובדים קשה כל השנה להרגיש בבית״, היא מסבירה.

במסגרת השיפוצים והחידושים שהתקיימו בחדר האוכל, תפריט הארוחות הפך מגוון ועשיר יותר, וגם המבנה עצמו הפך חדיש ומזמין יותר. ״אנחנו מצפים ונרגשים לערוך את ליל הסדר בחדר האוכל החדש שלנו״, מסכמת רס״ן ברמן.

גם בליל הסדר יש מי שיושב על המשמר ומבטיח את ביטחון המדינה בכלל וביטחון הזירה הימית בפרט, מהים ומהמוצבים השונים. זו הזדמנות לאחל גם להם חג שמח.

loading...