שולטת במצב שולטת במצב

שולטת במצב

אביב פירסט

לכבוד יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל, קיבלה רב"ט נטלי טמניו אות הצטיינות מנשיא המדינה בעקבות סיכול אירוע חדירה מהים

"זו הייתה משמרת ערב רגילה ביום שישי. סרקתי במצלמה המכוונת לגבול ירדן-ישראל. לפתע, זיהיתי נקודה שחורה - באותה שנייה, העלנו עמדות קרב במערך והכוונו את כלי השיט שלנו לנקודה החשודה. הכלי זיהה שחיין דובר ערבית שחדר לשטחנו והחל להתקדם לכיוון החוף. תפעלנו את האירוע בצורה הטובה ביותר, וכך נמנעה חדירה של גורם עוין לחופי ישראל".

לאחר שזיהתה אירוע חדירה ותפעלה אותו עד לסיכולו, זכתה רב"ט נטלי טמניו, בקרית שליטה ימית במש"ז (מוצב שליטה אזורי) זי"ס (זירת ים סוף) באות הצטיינות הנשיא לשנת 2019 לכבוד יום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל.

כשנודע לרב"ט טמניו על זכייתה באות הצטיינות הנשיא, ההתרגשות היתה בשיאה. "שמחתי מאוד לקבל אות הצטיינות מכובד כל כך", אומרת רב"ט טמניו, "התרגשתי כשקיבלתי את הבשורה, וכמובן שמיד התקשרתי לספר על כך להוריי. זה כבוד עצום בשבילי".

לכבוד יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל, קיבלה רב"ט נטלי טמניו אות הצטיינות מנשיא המדינה בעקבות סיכול אירוע חדירה מהים

מערך השליטה אמון על בניית תמונה ימית של שטחה הימי של מדינת ישראל. המערך עוסק בניטור כניסת כלי שיט לשטח המדינה, מעקב אחר פעילות כוחות זרוע הים, שליטה על פעילות מבצעית וגילוי נסיונות חדירה דרך הים לשטח המים הריבוניים של מדינת ישראל. המערך פועל ללא הפסקה, ומהווה גורם מכריע בכל זמן, בשגרה ובחירום.

תפקיד בקרית השליטה הימית הוא תפקיד רצוף אתגרים, אך גם הזדמנויות. "לא תמיד קל לשבת במשמרת שנמשכת מספר רב של שעות", מספרת רב"ט טמניו, "אבל אנחנו מבצעות את כל מה שצריך, ומשתדלות להתחשב אחת בשנייה כמה שיותר".

"מצטיין בעיני הוא אדם שעושה מעבר למצופה ממנו", אומרת סרן נועה בר דוד, מפקדת מש"ז זי"ס, "מצטיין מהווה דוגמא לכל הסובבים אותו ופועל תמיד מתוך מטרה ידועה וחתירה למצוינות".

"מצוינות היא דרך חיים. נטלי חיילת צנועה מאוד, ומתנהלת תמיד בנועם", מספרת סרן בר דוד, "הענקת תעודת ההצטיינות היא הדרך שלנו להודות לה על העבודה המשמעותית שלה".

"אני גאה בנטלי על העירנות וקור הרוח שהביאו אותה למנוע את האירוע ולקבל על כך אות הצטיינות", ממשיכה סרן בר דוד, "אני מזמינה כל אחת לקחת חלק בחווית השירות העצומה הזו, ולהרגיש יום-יום שאת יכולה למנוע את האירוע הבא".

"לאחר האירוע שמנעתי, הבנתי עוד יותר עד כמה התפקיד שלי חשוב ומשמעותי בשמירה על הגבולות הימיים של מדינת ישראל", מסכמת רב"ט טמניו, "אני גאה להיות חלק מהמערך החשוב הזה".

עוד כתבות בנושא

loading...