קולה של אמא קולה של אמא

קולה של אמא

איריס בסיוע יהלי רייסר שקרוב

"אני גאה ששלוש מצוללות זרוע הים מאוישות על ידי ילדיי"- טור אישי של אמא לשלושה צוללנים

בכל ערב שישי כשאנו יושבים מסביב לשולחן, אני מחכה עד הדקה האחרונה להגעתם של שלושת בניי. שלושתם משרתים בשייטת הצוללות וחוסר הידיעה אופף את חייהם וכך גם את חיינו. הם לא יכולים לספר לי מתי יצאו לפעילות מבצעית, כמה זמן ישהו הרחק מחופי הארץ ומתי יחזרו הביתה. כבר 12 שנים, מאז שבני הראשון הצטרף לשייטת 7, שאני תומכת בהם מרחוק.


קורס צוללן הוא אחד המסלולים המאתגרים ביותר בצה"ל. הניתוק מהבית קשה לשני הצדדים, גם ללוחמים וגם למשפחות. כאמא, אני חווה חוסר ודאות מוחלט לגבי מעשיהם של בניי אך יודעת שהם עושים שירות משמעותי וחשוב מאין כמותו. כשהראשון מביניהם החל את שירותו בצוללות היה לי מאוד קשה. אמנם ביום הגיוס אתה כהורה, מבין ומפנים כי האחריות על ילדך כבר לא מוטלת עליך ושלומו מופקד בידי מפקדיו, אבל במהלך קורס הצוללן הרגשתי זאת לראשונה.

"אני גאה ששלוש מצוללות זרוע הים מאוישות על ידי ילדיי"- טור אישי של אמא לשלושה צוללנים

כשבני השני הצטרף גם הוא לשייטת התמודדתי עם אתגר הנתק בשנית. לעומת זאת, כשבני השלישי התחיל את המסלול הרגשתי נינוחה יותר כי ידעתי שיש מי שידאג לו - אחיו הגדולים. הם יודעים היטב עם מה הוא מתמודד ומה צפוי לו, ולכן יכולים לתמוך בו ולהוות עבורו אוזן קשבת. כאמא לחייל בקורס צוללן בפעם השלישית, ידעתי מה הוא אופי השירות בצוללת, הכרתי מצויין את השייטת והייתי באירועי המשפחות הרבים. למרות שליוויתי את שני בניי לפני כן, התרגשתי גם בפעם השלישית. זו חוויה דומה אך שונה, וזכיתי לעבור אותה עם כל ילד בתורו.


אם לומר את האמת, כאשר ילדי הקטן התגייס לקורס ידעתי שיעמוד בפניו אתגר נוסף - הציפיות ממנו גבוהות (בכל זאת שני אחיו "התברגו" בשייטת) והשאיפות שלו היו גדולות בהתאם. כאמא, ניסיתי להעניק לו תמיכה מלאה והשתדלתי להבהיר לו שכל אחד מהם הוא אדם ולוחם בשייטת בפני עצמו ולא "אח של". 

בתור אמא לצוללנים כבר 12 שנים, אחד הדברים החשובים ביותר שלמדתי הוא לתמוך ולהיות זמינה עבורם בכל עת. האמנתי בשלושתם לאורך כל הדרך שהם יעמדו בדרישות הקורס ויסיימו אותו בהצלחה. כהורים אנחנו צריכים לסמוך על המפקדים בקורס ובשירות הסדיר ולדעת בלב שלם כי הם עושים את הדבר הנכון עבור ילדינו, ובמקביל לספק להם את התמיכה המירבית מהבית.


אני שירתתי בנח"ל ובעלי שירת בגבעתי. הקשר בין המשפחה שלנו לזרוע הים היה מקרי בהחלט. מאז שילדינו התגייסו לשייטת 7 הפכנו להיות חלק ממשפחת השייטת, מרכז שיחותיהם הוא זרוע הים. אפילו שיר החופה של בני הגדול היה "ממעמקים". שייטת הצוללות היא אחד מהמקומות הכי משפחתיים בצה"ל והלוחמים חיים אחד לצד השני 24/7. בניי החלו מסורת חדשה במשפחה והתגייסו לזרוע הים, אני מקווה שמסורת זו תהפוך לארוכת שנים.

יש לי שישה ילדים ומתוכם שלושה לוחמים בשייטת הצוללות. אני גאה ששלוש מצוללות זרוע הים מאוישות על ידי ילדיי ואני סבורה ובטוחה בהצלחתם ובהצלחת השייטת כולה.

עוד כתבות בנושא

loading...