צוללים לעבר צוללים לעבר

צוללים לעבר

מעיין לנגה

הצוללת אח״י תנין יצאה להפלגה מיוחדת במעמקי הים- כשעליה לא רק צוות הצוללת, אלא גם מפקדי שייטת הצוללות לדורותיהם ומפקד השייטת הנוכחי, אל״ם אסף. ״זהו כבוד גדול לארח את מפקדי העבר אשר נתנו מעצמם למען בטחון המדינה וללמוד מעשייתם״

החודש קיימה שייטת הצוללות אירוע מיוחד: הפלגה של מפקדי השייטת לדורותיהם בצוללת אח״י תנין. הצוללת יצאה ממעגן דרור שבבסיס חיפה וצללה אל מעמקי הים, כשעליה נמצאים מפקד שייטת 7 הנוכחי, אל״ם אסף, שמונה ממפקדי שייטת 7 לשעבר ואנשי צוות הצוללת.

הפלגה מסוג זה מתקיימת באופן קבוע מדי כמה שנים במטרה להוקיר תודה לאותם מפקדים שתרמו תרומה משמעותית לאחת היחידות המובחרות ביותר בזרוע הים, ולחבר אותם לעשייה החשאית והמבצעית של השייטת.

״זו גאווה גדולה עבורי להיות חלק מההפלגה הזו ולהיחשף להמשכיות עבודתי כמפקדת השייטת״, שיתף מש״ט 7 בין השנים 1983-1987, אל״ם (במיל׳) מיכאל קיסרי. ״המפגש הזה מאפשר לכולנו להרגיש תחושות שייכות, סיפוק ונחת מהדרך שעברנו ומדור ההמשך המכובד שממשיך לצבור הצלחות והישגים״, הוא הוסיף.

ההפלגה נפתחה בהתרגשות רבה כשבקשר הכריזו על מפגש מפקדי השייטת לדורותיהם וברכו אותם על הגעתם לצוללת, והמשיכה בסקירה של מש״ט 7, אל״ם אסף, שעדכן את המש״טים לשעבר בפיתוחים והתקדמויות שנערכו בשייטת תחת פיקודו.

״הייחוד של שייטת הצוללות בזרוע הים לעומת צוללות בציים אחרים בעולם, היא המסוגלות שלה לא רק להפעיל צוללות, אלא גם לפתח מענים ופתרונות לצרכים המשתנים של צה״ל בכלל וזרוע הים בפרט״, הדגיש אל״ם (במיל') מיכאל קיסרי. ״אני שמח להיווכח כי לצד ההתפתחויות הטכנולוגיות המרשימות, העבודה בבסיסה לא משתנה - צוללנות עצמאית, מקצועית ויסודית״.

בהמשך ההפלגה התכנסו מש״ט 7, מש״טי 7 לדורותיהם וצוות הצוללת לציין את רגע השיא: הרגע בו הגיעו לעומק המקסימלי בים. המש״טים בדימוס התכבדו בכוס מסורתית של מי מעמקים - מים מלוחים שמגיעים אל הצוללת מעומק הים.

״ההפלגה הזו הייתה משמעותית מאוד עבורי, משום שהיא אפשרה לי לחזור אל המקום שעיצב אותי כאדם והקנה לי מיומנויות ותכונות אופי רבות״, סיפר מפקד שייטת 7 בין השנים 2004-2006, אל״ם (במיל׳) יהונתן ורט, עם סיום ההפלגה.

״היכולות שלקחתי איתי מהשירות בשייטת ימשיכו לשרת אותי כל החיים - לתפקד תחת לחץ, לנהל מצבי חירום, ולהישאר יסודי ומקצועי בכל מצב״, הוא פרט. ״החיים בצוללת דורשים דריכות מתמדת, ועל כן שייטת 7 מגייסת לשורותיה רק את הטובים שבטובים. מבחינתי כל מי שעומד על רחבת המסדרים בטקס סיום קורס צוללן הוא אדם איכותי וראוי, שמציג את פניה היפים של מדינת ישראל״.

״שייטת הצוללות מודה לכלל המפקדים אשר נתנו כל-כך הרבה מעצמם למען בטחון המדינה. זהו כבוד גדול לארח את מפקדי העבר וללמוד מעשייתם״, אמר מפקד שייטת 7 הנוכחי, אל״ם אסף. ״שייטת הצוללות תמשיך תמיד לפעול למען שמירה על בטחון המדינה ולהוות כוח משמעותי״, סיכם.

עוד כתבות בנושא

loading...