מוקירים את החיילים הבודדים מוקירים את החיילים הבודדים

מוקירים את החיילים הבודדים

מעיין לנגה

"זרוע הים תמשיך להשקיע את מירב המאמצים כדי לדאוג שכל חייל בזרוע ידע שהוא חלק ממשפחה"

ביום רביעי האחרון התכנסו החיילים הבודדים בזרוע הים לחגוג את חג השבועות ביחד. האירוע התקיים בכפר הנופש אולגה בראשות ראש מספן כוח אדם, אל"ם איתי סער, ובהובלת סגל הת"ש הזרועי.

"היה לי חשוב לקיים יום משמעותי ומגוון, שיהיה בעל ערך עבור החיילים הבודדים", אמרה ע׳ רמד ת״ש זרועי, סגן שיר גבאי. "אל האירוע הגיעו עמותות שמטרתן לעזור בכל התחומים - החל ממימוש זכויות כלכליות וכלה בתמיכה וליווי נפשיים עבור חיילים בודדים שעלו לארץ מהתפוצות", היא פרטה. ״מטרת העל של היום הזה הייתה לתת לחיילים הבודדים להרגיש שזרוע הים היא משפחה. משפחה שתמיד תדאג להם ותהיה שם בשבילם, ותעניק להם גישה לכל האמצעים להם הם זקוקים כדי לשגשג ולפרוח".

אווירת המשפחתיות הורגשה באוויר לאורך כל היום. החיילים הבודדים עברו מספר תחנות ביחד - ארוחת חג משותפת, ביקור אצל נציגי העמותות השונות, פגישה עם ראש מספן כוח אדם, אל"ם איתי סער, ושיחה עם הרב החילי לרגל החג.

״זוהי זכות גדולה עבור זרוע הים ועבורי בפרט לערוך את האירוע הזה שמטרתו היא להביע את הערכתנו והוקרתנו לכם", הדגיש אל"ם סער בנאומו. "אני מבקש לומר לכל אחד ואחת מכם תודה באופן אישי על העבודה הקשה וההתמדה שלכם בתפקידיכם השונים, ועל תרומתכם החשובה מאין כמוה לפעילותנו כזרוע אסטרטגית ומבצעית", הוא הוסיף.

״ימים כמו היום הזה חשובים מאוד עבורי", שיתף חניך בקורס לוחם ימי, טוראי בריאן קורטס. "עליתי לארץ מקולומביה ללא משפחתי. היה לי חשוב לעשות עלייה כדי שאוכל להיות עצמאי ולתרום למדינה, והיחס האישי שאני מקבל מאפשר לי להגשים את עצמי", הוא סיפר. ״כשהגעתי לפה לא ידעתי אף מילה בעברית, והיום בזכות המעטפת שקיבלתי, לא רק שאני יודע עברית, אני גם שואף להצטיין במסלול שלי ונמצא כרגע במיונים לקורס חובלים״.

בהמשך היום נהנו החיילים הבודדים מהופעה מיוחדת של אומן חושים צבאי ושיחה עם השחקן דין מירושניקוב, ששירת בזרוע הים כלוחם בשייטת 13 לפני מספר שנים. לאורך השיחה חשף דין את ההתמודדויות והקשיים שעבר בילדותו כעולה חדש מאוקראינה, ושיתף את החיילים בתחושת החוזק והשייכות שהשירות הצבאי העניק לו.

״הם עובדים כל כך קשה כדי לבצע את תפקידיהם על הצד הטוב ביותר ובמקביל להתקיים באופן עצמאי, והתפקיד שלנו הוא להעניק להם את האפשרות לעשות כן״, הסבירה סגן גבאי, ״זרוע הים תמשיך לקיים ימים מסוג זה ולהשקיע את מירב המאמצים כדי לדאוג שכל חייל וחייל בזרוע ידע שהוא חלק ממשפחה חמה והוא אף פעם לא לבד", סיכמה.

loading...