תא"ל גיל אגינסקי בסיוע מישל סירוטה

מפקד הזירה הצפונית, תא״ל גיל אגינסקי, בטור אישי למשרתי הזירה לרגל חג השבועות

שלום משרתי הזירה הימית הצפונית, מדבר מפקד הזירה שלכם, תא"ל גיל אגינסקי. ברצוני לשתף אתכם קצת יותר על עצמי ועל הזירה מנקודת מבטי האישית. אני מקווה שמדבריי ומהניסיון שצברתי במרוצת השנים, תוכלו ללמוד ולסלול את שירותכם הצבאי בדרך המתאימה לכם ביותר.

את שירותי בזרוע התחלתי כצוער בקורס חובלים בשנת 1989. האמת, באותה תקופה עוד לא ידעתי שאמשיך לקריירה צבאית. בתור סגן מפקד צוללת, הציע לי מפקד שייטת הצוללות דאז להמשיך בזרוע כמפקד סט"יל (ספינת טילים) ובהמשך לפקד על צוללת. ההצעה נראתה לי מעניינת ומאתגרת ולכן הסכמתי. לא ידעתי מההתחלה לאן אגיע ומה צופן לי העתיד, השתדלתי לעשות כמיטב יכולתי ולתת את המקסימום בתפקידי הנוכחי. אני בטוח שרובכם יכולים להתחבר לתחושותיי.

אני יכול להעיד על עצמי שלא נולדתי בדמות המפקד שאני היום. החוויות שלי בשירות עיצבו אותי ולימדו אותי. המלצה שלי אליכם - תמצאו מה אפשר ללמוד מכל אדם אשר משרת לצידכם, לוחמים, לוחמות, חיילים, חיילות, מפקדים ומפקדות.

למרות שפיקוד הוא אינדיבידואלי ומוכרח להיות מותאם לאדם מולו עומדים, חשוב לזכור שהחיילים שלנו הם בראש הפירמידה. בעיניי, הכרחי למצוא את הדרך להגיע אל החיילים, לשמוע את קולם ולהתייחס לרגשותיהם ברצינות רבה.

כמפקד הזירה הצפונית, אני מאוד אוהב לסייר ברחבי הבסיס, לשמוע את החיילים השונים ולפגוש אותם פנים מול פנים. אני שמח ומשתדל לקחת ברכבי חיילים ב"ברייק", ובאמצעות הקשר הבלתי אמצי שנוצר מכך, לשאול אותם שאלות על השירות שלהם וליצור איתם קשר יותר קרוב.

במהלך שירותי בזרוע הים שירתתי בתפקידים שונים, אחד מהם הוא נספח זרוע הים בוושינגטון. במהלך שירותי בתפקיד נחשפתי לצי עצום בגודלו, בעל אמצעים רבים ומגוונים, עם הרבה אופציות לקיים שינוי, הכל תלוי במידת הרצון שלך לשנות. בכל מקום אליו תגיעו עם רצון להשפיע תוכלו לעשות הרבה מאוד, חשוב לי שתאמצו ותפעלו על פי הגישה הזו. למרות שהזרוע שלנו קטנה יותר, היא משמעותית וחזקה. אנחנו מסוגלים להתגבר על כל מכשול ולהגן על הזירה שלנו בצורה הטובה ביותר.

כחלק מהשינויים הרבים במעבר ממפקד שייטת הצוללות לנספח זרוע הים בוושינגטון, חל שינוי משמעותי גם בחיי המשפחה שלי. לאחר ארבע שנים בהן פיקדתי על שייטת הצוללות וכמעט ולא ראיתי את משפחתי, עברנו יחד לוושינגטון. רחוק מהעומס המבצעי הרב הטמון בתפקיד מש"ט 7, למדתי להכיר את משפחתי מחדש וזו אחת המתנות הכי גדולות שזכיתי לקבל.

היום, אני יכול להעיד על עצמי שאני משלב בין חיי משפחה לצבא באופן מוצלח. כאיש צוות על כלי שיט, קשה לשלב דברים נוספים חוץ מהעבודה המקצועית והמבצעית. אני מאוד מתחבר לקושי ניהול הזמן שחלקכם כנראה חווים ומבקש מכם ללמוד לנהל את זמנכם נכון, אפשר וצריך להקדיש זמן למשפחה, וחשוב שתהיו שם בשבילם ובשביל עצמכם.

הזרוע שלנו היא חזקה ומקצועית אך באותה נשימה משפחתית ואכפתית, אני אשמח שילדיי ישרתו בזרוע, זה אומר בשבילי המון. אני חושב שבזרוע הים קיים קשר פיקודי נכון ואכפתי בין המפקדים לחיילים אשר מתבטא בדאגה אמיתית ומחשבה עמוקה על טובתו של החייל. אני מאמין במשרתי הזרוע בכלל ובמשרתי הזירה הצפונית בפרט. אתם מובילים ברמה המבצעית והמקצועית, וחשוב יותר - אישית וערכית. אני יודע שסדר העדיפויות שלכם הוא נכון ובראשו מקצועיות וחתירה לניצחון.

לסיום, חשוב לי להעביר לכם מסר חשוב נוסף. אני רוצה שיהיה לכם אכפת, שלא תהיו אדישים. למפקדים בתחילת דרכם אני רוצה להמליץ - תהיו קשובים, תהיו מקצועיים ותקחו את תפקידכם ברצינות.

למשרתים בזירתי אני מאחל שירות חוויתי, משמעותי, מאתגר ומהנה. שתמצו את יכולותיכם בשירותכם הצבאי ותפיקו מהשנים היפות בחייכם את המיטב.

אני גאה בכם ומאמין בכם.

שלכם, גיל אגינסקי.

עוד כתבות בנושא

loading...