אל"ם יובל אילון בסיוע יהלי רייסר שקרוב

מפקד הזירה הדרומית, אל״ם יובל אילון, בטור אישי למשרתי הזירה לרגל חג השבועות

משרתי הזירה הימית הדרומית,

בימים אלו זוהי זכות גדולה לשרת בזירתנו, זירה משתנה ורווית אתגרים. אנחנו אחראים על ביטחון מדינת ישראל מהים ובים ועלינו מופקדת האחריות לשמור על הגבולות הימיים הדרומיים, יישובי הדרום והמתקנים האסטרטגים של מדינתנו בים ובקו החוף.
כולנו - מפקדים, לוחמים ותומכי הלחימה, מוכנים לכל משימה בהתראה קצרה ובעלי מחויבות אישית להצלחתה.

כמפקד אתה מחויב לאנשיך ולמשימה עליה אתה אמון, במיוחד כשאתה קצין ימי. כמפקד בים אתה מנותק באופן טוטאלי מהעולם החיצוני, זה רק אתה והלוחמים שלך בים. עליך מוטלת האחריות לביצוע המשימה באופן הטוב ביותר.

כקצין ימי עליך להיות יצירתי, יוזם ובעל יכולת ללמוד מהר, כי האויב שעומד מולך משתנה גם הוא באופן תמידי. החיבור 24 שעות, שבעה ימים בשבוע, 365 ימים בשנה לשטח הוא תנאי הכרחי להצלחה. בשל האתגר הגדול שבכך, אנו צריכים לזכור כי משימת ההגנה על ביטחון המדינה היא חשובה וקריטית להמשך קיומה של מדינתנו, ולאורך חיים חופשי ומשגשג לאזרחינו.

התגייסתי בשנת 1992 לקורס חובלים ומיד לאחריו שובצתי כקצין באח"י גאולה. כשהתגייסתי לא חשבתי שאשאר בצבא תקופה כה ארוכה, 27 שנים, אך בסיום כל תפקיד מצאתי אתגר חדש. כקצין צעיר עברתי לספינות הבט"ש ולאחר מכן שירתתי כמפקד סיירת דבורות, כשהייתי מפקד סטי"ל רציתי להמשיך ולהשפיע בתפקידים חשובים כמו מפל"ג סטילים. סימנתי לעצמי מטרות והשגתי אותן עד שהגעתי לתפקידי הנוכחי. לכל תחום אחריות שקיבלתי היו האתגרים שלו ובכל אחד מהם רציתי לממש את היכולות שלי עד תום. זה אתגר משמעותי להיות אחראי על משימה והצלחתה, וככל שתחום האחריות שלך גדל, כך זה נהיה יותר מאתגר ויותר מעניין.

השנה חווינו כזירה אתגרים חדשים רבים ופעילות מבצעית עניפה. סיכלנו ניסיון פיגוע כנגד כוחותינו מבעוד מועד, עמדנו איתן ושמרנו על גבולותיה הימיים של מדינת ישראל. התמודדנו עם הפרות סדר ימיות מדי שבוע ונטרלנו מנהרה של הכוח הימי של חמאס ובכך צמצמנו משמעותית את יכולת האויב. כל זה תוך המשך בניין כוחנו בכל התחומים לקראת האתגרים הבאים וזאת ברוח התפיסה שהתווה ראש ממשלתנו דאז דוד בן גוריון: "עלינו לזכור ולשנן לעצמנו כלל אחד - אם כי פשוט ומובן מאליו: אם נוכרח שוב להילחם, לא נילחם בעבר אלא בעתיד, ומה שהצליח בעבר, אינו מוכרח ובטוח שיצליח ויתאים גם לעתיד". תפיסה זו מחייבת אותנו לחדשנות ויצירתיות אשר אני רואה את כולכם שותפים לה. כל זאת נעשה תוך שמירה על ערכיות, ממלכתיות והבחנה בין אויב לאזרח בלתי מעורב, ונמשיך את העיסוק בפיתוח וההשקעה באנשינו.

מבחינתי זו זכות לשרת בזרוע הים ובזירה הימית הדרומית בפרט. זרוע הים היא הבית שלי ואני מקווה שאתם מרגישים שהיא גם הבית שלכם. תרומתכם אמיתית לביטחון המדינה. אני סמוך ובטוח בתפקודכם בשגרה ובחירום ויודע כי נוכל לעמוד בכל משימה.

ארצה לסיים עם ציטוט מספר אותו אני מעניק כשי בכל טקס מצטיינים, 'המדריך ללוחם האור' - מאת פאולו קואלו: "לאמתו של דבר, כל בעיה נראית לנו פשוטה מאוד בדיעבד. הניצחון הגדול שנראה לנו קל כעת, הוא תוצאה של סדרת ניצחונות קטנים שעברו מבלי שנבחין בהם".

שלכם,

מפקד הזירה הימית הדרומית, יובל אילון.

עוד כתבות בנושא

loading...