מסע סיכה מסע סיכה

מסע סיכה

אביב פירסט

ביום רביעי האחרון הוענקו סיכות הלוחם ללוחמי פלגת הביטחון השוטף 916 במעמד חגיגי ומרגש. "קבלת הסיכות הללו היא אבן דרך משמעותית במסלול הלוחם. ענדו סיכה זו בגאווה ובגב זקוף, ייצגו את כל מה שמסמלת בכבוד והמשיכו לבצע משימותיכם, כתף אל כתף בצוותי הקרב"

שורות שורות עמדו הלוחמים, נרגשים, חיוך רחב על פניהם ולב פועם מהתרגשות. בעוד מספר דקות תיחשף סיכת הלוחם אשר לה ציפו זמן כה רב, ואותה הם עתידים לענוד בגאווה על דש מדיהם מעתה ועד לסיום שירותם הצבאי.

ביום רביעי האחרון נערך טקס הענקת סיכת הלוחם ללוחמי פלגה 916 בבסיס זרוע הים שבאשדוד. בטקס נכחו מפקד בסיס אשדוד, אל"ם יובל אילון, מפקד פלגה 916, סא"ל גיא ברק, מפקדי הסיירות, מפקד יחידת סנפיר 916, מפקדים, לוחמים ומשפחותיהם.
זו הפעם הראשונה בה נערך טקס בנוכחות משפחות הלוחמים לכבוד הענקת סיכת הלוחם.

"אני מתרגש מאוד לקבל את סיכת הלוחם לאחר חודשים רבים של הכשרות והסמכות", מספר לוחם ימי בדבורה 831, רב"ט עידן כהן. "חיכיתי לרגע הזה במשך הרבה זמן, וקבלת הסיכה היא כבוד וגאווה עצומים עבורי".

"אני גאה מאוד בלוחמים שלי שמקבלים היום את סיכת הלוחם", שיתף מפקד סיירת כריש בפלגה 916, רס"ן גל קליין. "אני ושאר מפקדי הסיירות סומכים עליהם שימשיכו בעשייתם הביטחונית החשובה, אותה הם ממלאים נאמנה, עושים לילות כימים - וההצלחות המבצעיות לא מאחרות לבוא".

"מקבלי הסיכות עברו דרך ארוכה והוכיחו שהם ראויים לענוד את סיכת הלוחם, הן בהיבט המקצועי והן בהיבט הערכי", הוסיף מפקד יחידת סנפיר בפלגה 916, סרן אייל טואטי. "אין ראויים מהם, לוחמי החוד של הזירה הדרומית, לענוד על דש מדיהם את הסיכות שהוענקו להם היום".

"השירות בבסיס אשדוד הוא שירות משמעותי ומאתגר", אומר לוחם ביחידת סנפיר 916, רב"ט שני אפל. "אני שמח לקבל את סיכת הלוחם, וגאה לשרת בפלגה כה מבצעית ורבת פעילות".

"בראייתי, קבלת הסיכות הללו היא אבן דרך משמעותית במסלול הלוחם", נאם מפקד פלגה 916, סא"ל גיא ברק. "אבן דרך המייצגת עמידה בערכים של מקצועיות, דבקות במשימה ומצוינות, לצד אהבת הארץ ושליחות. אבן דרך המצביעה על יכולת ומסוגלות למשימות כלוחם ימי בפלגה 916. אבן דרך המעידה על האדם, קודם כל כבן אדם, כאיש צוות, כמשפחה לו ולחבריו אשר לצידו".

"פלגה 916 נמצאת כיום בלב העשייה המבצעית בזרוע הים ובצה"ל כולו", המשיך סא"ל ברק, "החיכוך היומיומי וההתמודדות בבט"ש בשמירת ריבונותה של מדינת ישראל בזירה הימית הדרומית הינה משימה מורכבת וראשונה במעלה. האיומים שמסביבנו ברצועת עזה ימשיכו ויאתגרו אותנו במשימותינו, ואנחנו, בזכות כל אחד ואחת מכם, נעמוד איתנים ונפעל להצלחת המשימות, בימים ובלילות, בימי חול ובחגים, בקיץ ובחורף, כקיר הברזל בהגנה על הבית".

"להיות לוחם זו תעודת כבוד", אמר בנאומו מפקד בסיס אשדוד, אל"ם יובל אילון. "אתם מייצגים את ארץ ישראל היפה; בנים, בנות, דתיים, חילוניים, מגיעים מהעיר, מהמושב, מהכפר - וביחד משרתים כצוות אחד המגן על הגבולות הימיים והנכסים האסטרטגיים של מדינת ישראל".

"לוחמים ולוחמות - סיכת הלוחם אשר אתם עונדים כעת על החזה מסמלת ומייצגת אתכם, אולם יתרה מכך, אתם אלו המייצגים אותה ואת המשמעות שלה", סיכם סא"ל ברק, "ענדו סיכה זו בגאווה ובגב זקוף, ייצגו את כל מה שמסמלת בכבוד והמשיכו לבצע משימותיכם, כתף אל כתף בצוותי הקרב של הספינות והצרעות בהגנה על מדינת ישראל, על אזרחיה ונכסיה".

עוד כתבות בנושא

loading...