חוזר הביתה – החלפת מפל"ג 914 חוזר הביתה – החלפת מפל"ג 914

חוזר הביתה – החלפת מפל"ג 914

יהלי רייסר שקרוב

"אחד התפקידים היותר מאתגרים בבסיס חיפה הוא מפקד פלגת הבט"ש 914. הצלחתו של מפקד הפלגה היא ההצלחה שלנו"

ביום חמישי האחרון התקיים טקס החלפת מפקד פלגת בט"ש (ביטחון שוטף) 914. הטקס התקיים בראשות מפקד בסיס חיפה, תא"ל גיל אגינסקי, מפקד הפלגה היוצא, סא"ל זהר כהן ומפקד הפלגה הנכנס, סא"ל כפיר רווה.

 

משימתה העיקרית של פלגה 914 היא הקניית ביטחון שוטף מהים ליישובי הצפון. "פלגה 914 היא קיר הברזל מול אויב מר ואיכותי המנסה לערער על נכסינו האסטרטגיים ולערער את ריבונות מדינת ישראל בצפון המדינה", הסביר בנאומו המפל"ג (מפקד פלגה) היוצא, סא"ל זהר כהן. מפקד בסיס חיפה הוסיף ואמר, "בט"ש הוא עיסוק בשגרה והשגרה היא אויב. יכולתה של הפלגה, של המפקדים והלוחמים מפרידה בין האויבים בצפון לתושבי הצפון".

"אחד התפקידים היותר מאתגרים בבסיס חיפה הוא מפקד פלגת הבט"ש 914. הצלחתו של מפקד הפלגה היא ההצלחה שלנו"
(צילום: רב"ט רון מונק)
עבודתם של לוחמי הפלגה הינה עבודה סיזיפית ומתמשכת הדורשת דריכות מתמדת בשל השתנות האיומים המהירה. על המפל"ג להתאים את אמצעי הלחימה ושגרת האימונים במטרה להכין את פלגתו לכל מצב. "אחד התפקידים היותר מאתגרים בבסיס חיפה הוא מפקד פלגת הבט"ש 914", ציין תא"ל גיל אגינסקי. "מפקד הפלגה הוא המוביל, זה שקובע מתי ואיך ולכן האתגר בתפקיד הוא עצום. הצלחתו של מפקד הפלגה היא ההצלחה שלנו".

 

בעת כהונתו של המפל"ג היוצא שונתה תפיסת הבט" ש לכזאת אשר מגנה באדיקות על הגבול, פועלת באגרסיביות ובחיכוך גבוה מול האויבים בזירה הצפונית. "במהלך השנתיים האחרונות קלטנו אמצעי לחימה חדשים והתאמנו את שגרת האימונים למציאות ובכך הגברנו את מוכנותנו לעימות הבא", הדגיש סא"ל זהר כהן.

(צילום: רב"ט רון מונק)
"השקט היחסי השרוי כיום בזירת הבט"ש הצפונית מתעתע ושקרי. במציאות, הזירה הצפונית על כלל מרכיביה, משתנה בקצב מהיר ומחייבת אותנו לבחון את צורת ההפעלה שלנו באופן רציף וביקורתי", אמר בנאומו הראשון כמפל"ג, סא"ל כפיר רווה. "הזירה מחייבת אותנו לבחון את צורת ההפעלה שלנו באופן רציף וביקורתי, להשתנות היכן שנדרש על מנת לתת מענה ביטחוני ברור ונחרץ".

 

מפקד הפלגה החדש, החל את דרכו בזרוע הים בפלגה 914 בתור לוחם. "חזרתי הביתה, על חיספוס סיפונה של דבורה 820 התחילה דרכי בזרוע הים כלוחם. כאן בפלגה 914 למדתי להיות הלוחם שאני היום. למדתי דבורנות מהי, למדתי להתנהל בתוך צוות ולהיות איש ים", שיתף בהתרגשות סא"ל כפיר רווה. "פלגה 914 לימדה אותי את כל מה שאני יודע על לוחמנות ולחימה בים. היום באתי להחזיר לכם ולתת לכם מכל הידע והניסיון שרכשתי בעצמי הן בפלגה והן ביחידות אחרות שבהן שירתתי עד היום".

(צילום: רב"ט רון מונק)

עם סיום הטקס והענקת נס הפלגה למפקדה החדש היה חשוב למפל"ג היוצא להזכיר ללוחמיו שזוהי זכות גדולה להיות לוחם בצה"ל בכלל ובזרוע הים בפרט. "לוחמים, דבורנים, זכרו תמיד את שאמרתי לכם רבות, עכשיו זה תורנו להגן על המדינה. צאו לים, הפליגו, פתחו עיניים ותהיו מקצועניים, ממושמעים , מסודרים וחזרו הביתה תמיד כמנצחים", סיכם בנאומו האחרון כמפל"ג 914, סא"ל זהר כהן.

(צילום: רב"ט רון מונק)

עוד כתבות בנושא

loading...