החלפת מפקד שייטת הצוללות החלפת מפקד שייטת הצוללות

החלפת מפקד שייטת הצוללות

מעיין לנגה

"אמשיך להוביל את שייטת 7 לעתיד משגשג, להצלחות ולפעילות מבצעית בעלת משמעות״

אתמול (יום ה׳), מונה אל״ם גיא לתפקיד מפקד שייטת הצוללות של זרוע הים. טקס החלפת התפקידים נערך בבסיס חיפה בראשות מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, מפקד בסיס חיפה, תא״ל גיל אגינסקי, מפקדים, לוחמים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

אל״ם גיא החליף בתפקידו את אל״ם אסף, שכיהן כמפקד שייטת הצוללות במשך שלוש שנים. ״בכל מלחמות ישראל, כמו גם בליבה של המערכה שבין המלחמות - תמיד תהא הצוללת מרכיב חיוני וחשוב בביצור בטחונה של ישראל״, אמר בנאומו מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט.

״משימותיה של שייטת 7 מתבצעות בחשאיות, כשדרכי פעולתה מאפשרות הימצאות במרחבי הפעולה הקריטיים ביותר לזרוע הים ולצה״ל כולו. בפעילות מתמדת, יצירתית ופורצת דרך - לוחמי שייטת 7 מביאים לידי ביטוי מנעד רחב של יכולות מבצעיות״, הוסיף.

בהמשך דבריו ביקש מפקד זרוע הים להודות לאל״ם אסף על פועלו ותרומתו החשובה לשייטת הצוללות. ״אסף, במשך שלוש שנים פיקדת על שייטת אשר מהווה כלי משמעותי בביטחון הלאומי. עשית זאת במסירות רבה ובמקצועיות שאין כמותה, ואני מודה לך על תקופה משמעותית זו״.

"אמשיך להוביל את שייטת 7 לעתיד משגשג, להצלחות ולפעילות מבצעית בעלת משמעות״
(צילום: רב"ט בר שניידר)

״מפקדים, לוחמים וכלל משרתי השייטת: בשנות השישים ליחידה אני מסיים את תפקידי כמפקד השייטת העשרים״, פתח בדבריו מפקד שייטת הצוללות היוצא, אל״ם אסף.

״הייתה לי זכות לפקד עליכם בשנים של התעצמות, צמיחה ואתגרים מבצעיים. ביצענו עשרות מבצעים חשאיים, מוצלחים ומגוונים רחוק מחופי ארצנו. תרמנו תרומה משמעותית לצה״ל ולזרוע הים״, הוא אמר. ״המשיכו לחלום ולפרוץ, לצלול רחוק ועמוק. לנצח, ותמיד לעלות שוב בשלום״.

אל״ם גיא, שמחליף את אל״ם אסף, התחיל את דרכו בזרוע הים כצוער בקורס בחובלים. מאז מילא קשת רחבה של תפקידים בשייטת הצוללות, ביניהם מפקד הצוללת אח״י לוויתן, מפקדה הראשון של הצוללת אח״י תנין בגרמניה ובארץ וראש מחלקת צוללות במטה זרוע הים.

משנת 2018 השתתף במכללה לביטחון לאומי, ואמש עם כניסתו לתפקיד החדש קיבל את ברכתו של אלוף שרביט: ״גיא, אני בטוח שתמשיך להוביל את שייטת הצוללות להישגים גדולים ופעילויות איכותיות רבות, אני סומך עלייך״.

(צילום: רב"ט בר שניידר)

״בענווה, בציפייה גדולה וביראת כבוד, אני מקבל היום את הפיקוד על שייטת הצוללות״, הכריז מפקד שייטת הצוללות הנכנס, אל״ם גיא.

״שייטת הצוללות מהווה נדבך מרכזי בעוצמתה של זרוע הים ושל צה״ל, ובעוצמתה של מדינת ישראל. אנחנו נמצאים בעידן בו המזרח התיכון משתנה בקצב מסחרר וכך גם האיומים על מדינת ישראל ועל משימתנו המבצעית. כל אלה מחייבים אותנו לפעול במרץ על מנת להמשיך ולהנחיל ביחידה תרבות של מצוינות, מקצוענות ודיוק״, הסביר.

״בכוחות משולבים נמשיך להוביל את שייטת 7 לעתיד משגשג, להצלחות, לפעילות מבצעית עלומה ובעלת משמעות אדירה למדינת ישראל״, סיכם אל״ם גיא.

עוד כתבות בנושא

loading...