טקס הוקרה ליחידות זרוע הים מטעם הרמטכ"ל טקס הוקרה ליחידות זרוע הים מטעם הרמטכ"ל

טקס הוקרה ליחידות זרוע הים מטעם הרמטכ"ל

יהלי רייסר שקרוב

היום התקיימה הענקת צל"ש הרמטכ"ל לשייטת 13, אות הערכה לשייטת 3 והענקת תעודת הערכה לשייטת 7 וליחידות מסווגות נוספות. "סוד העוצמה הימית הוא בחיבור בין חוד החנית לזרוע הארוכה שלנו"

היום (ג'), העניק ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי ציון לשבח לקומנדו הימי של זרוע הים (שייטת 13), אות הערכה מטעם הרמטכ"ל לשייטת ספינות הטילים (שייטת 3), תעודות הערכה מטעם הרמטכ"ל לשייטת הצוללות (שייטת 7) ולכוחות מסווגים נוספים בזרוע הים, להוקרה והערכה על שורת פעולות מבצעיות כחלק ממערכה שזרוע הים מובילה בשנה האחרונה.

טקס הענקת האותות התקיים בבסיס חיפה בראשות ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, מפקד בסיס חיפה, תת-אלוף גיל אגינסקי, ראשי המספנים, מפקדים, לוחמים ומוזמנים נוספים.

"סוד העוצמה הימית הוא בחיבור בין חוד החנית, לוחמי שייטת 13, שזה עתה קיבלו את הציון לשבח, לאחר שפעלו בנחישות, בקור רוח, בתחכום, ביצירתיות ובתעוזה, לזרוע הארוכה שלנו מעל המים- שייטת ספינות הטילים", אמר בנאומו מפקד זרוע הים.

הציון לשבח, אות ההערכה ותעודות ההערכה הוענקו ליחידות זרוע הים בשל סדרת פעילויות מבצעיות פורצות דרך, בה הפגינו עוז, נחישות, יצירתיות, קור רוח עילאי ובחדשנות מבצעית וטכנולוגית.

הענקת צל"ש הרמטכ"ל למפקד  הקומנדו הימי, אל"ם ט'
הענקת צל"ש הרמטכ"ל למפקד הקומנדו הימי, אל"ם ט'

"שייטת הסטי"לים שזכתה לאות הערכה על אלפי שעות ים בינות לגלים, במרחבי הימים, בדרום ובצפון פעלה בצורה נחרצת, חדה ומדויקת בהובלת הכוחות ליעדם המבצעי", המשיך לפרט אלוף שרביט.

הרמטכ"ל המשיך והסביר, "בקצה נמצאים לוחמים שמסכנים את נפשם עבור בטחון ישראל ואלה לוחמי ומפקדי שייטת 13. אני מבקש להודות לכם מעומק הלב. אני מאוד מאוד מעריך את מה שאתם עושים אני מאוד מאוד סומך עליכם גיליתם תושייה, גיליתם יוזמה, גיליתם נחישות. זו נחישות אמיתית - כי אם לא מצליחים בדרך אחת חוזרים אחורה ומצליחים בדרך שניה ואתם יודעים על מה אני מדבר והנחישות הזאת אפיינה לא רק אתכם אלא את החיל כולו".

צל"ש הרמטכ"ל של שייטת 13
צל"ש הרמטכ"ל של שייטת 13
כמו כן, גם שייטת 7 וכוחות מסווגים נוספים בזרוע קיבלו מהרמטכ"ל תעודת הערכה על פועלם בתקופה האחרונה. "החיבור לזרוע הארוכה מתחת למים - שייטת הצוללות שפעלה בחשדנות, בהתאמה לאתגרים, במקצועיות יוצאת דופן ובמסירות רבה", הבהיר מפקד זרוע הים.
הענקת אות הערכה למפקד שייטת הסטי"לים, אל"ם גיא גולדפרב
הענקת אות הערכה למפקד שייטת הסטי"לים, אל"ם גיא גולדפרב

"אני מאוד גאה בכם", רא"ל כוכבי ציין. "גיליתם אומץ רב, מקצוענות ושניהם ביחד הובילו לתרומה ישירה לביטחון עם ישראל ולביטחון מדינת ישראל. אם נסתכל באופן יותר כללי, באופן שבו פתחתי, צה"ל פועל ויפעל בכל הזירות באזור - באוויר, ביבשה ובים ויעשה הכל לאל ידו לפגוע באויבים שלנו ולשבש את דרך הפעילות שלהם. אני מודה לכם מאוד, אני מעריך אתכם מאוד, אשרי צה"ל, אשרי מדינת ישראל, שיש יכולות כאלה ויש חיל כזה, עלו והצליחו".

עוד כתבות בנושא

loading...