חוזר הביתה חוזר הביתה

חוזר הביתה

מערכת אתר זרוע הים

בטקס חגיגי שנערך היום בבסיס זרוע הים בעתלית, הועבר הפיקוד על שייטת 13. "יחד נפליג לכל אתגר, יחד ננצח ויחד נפרוץ גבולות חדשים"

היום התקיים טקס חילוף מפקד שייטת 13 בבסיס זרוע הים בעתלית. הטקס נערך בראשות מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, מפקד השייטת היוצא, אל"ם ט', מפקד השייטת הנכנס, אל"ם ד', מפקדים, לוחמים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

"פעילויות רבות, עלומות ורחוקות ממדינת ישראל, מתבצעות על ידי לוחמי הקומנדו הימי, במקצועיות ודייקנות שאין כמותה", אמר בנאומו מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט. "אתמול בערב, התכנסנו יחד, שייטת 13, שייטת 3 ושייטת 7 לכבוד טקס הענקת ציון לשבח מטעם ראש המטה הכללי, רב אלוף אביב כוכבי, לשייטת 13, וזאת על פעילות מבצעית פורצת דרך, בה לוחמי שייטת 13 הפגינו עוז, נחישות ויצירתיות", המשיך אלוף שרביט, "הציון לשבח השישי במספר אשר הקומנדו הימי זוכה לקבל! אני גאה בכם, לוחמי ומפקדי היחידה, המשיכו בדרככם".

בטקס חגיגי שנערך היום בבסיס זרוע הים בעתלית, הועבר הפיקוד על שייטת 13. "יחד נפליג לכל אתגר, יחד ננצח ויחד נפרוץ גבולות חדשים"
(צילום: סמל עדן סעדה)

במהלך שירותו, ביצע אל"ם ד' תפקידים רבים: מפקד צוות בשייטת 13, סגן מפקד פלגת לוחמים בשייטת 13, סגן מפקד גדוד בחטיבת הנח"ל, מפקד פלגת כלי שיט בשייטת 13, מפקד פלגת הדרכה בשייטת 13, סגן מפקד שייטת 13, וביצע מספר תפקידים מרכזיים בלשכת ראש המטה הכללי וביניהם שימש כראש מחלקת מבצעים בזרוע הים.

"בתחושת שליחות גדולה אני מקבל את הפיקוד על שייטת 13. אני חוזר היום הביתה! לבית שבו גדלתי והתחנכתי", נאם בהתרגשות מפקד שייטת 13 הנכנס, אל"ם ד'. "המוכנות והכשירות שלנו לכל משימה ולכל אתגר מתאפשרים בזכות המודיעין, הטכנולוגיה ושיתופי הפעולה אבל לפני הכל הם טמונים בכם - הלוחמים והמפקדים, הלב הפועם של היחידה. הלוחם הוא זה שהופך את הבלתי אפשרי לאפשרי".

(צילום: סמל עדן סעדה)

"אני מסיים היום שנתיים של פיקוד על שייטת 13, יחידה שבמשך 24 שנים, הייתה לי בית ומשפחה. התמודדנו יחד עם אתגרים מבצעיים מורכבים בלוחות זמנים קצרים, נדרשנו להמציא כל פעם משהו חדש ואחר ולאלתר במהלך המבצעים, טעינו, למדנו, תיקנו והשתפרנו כל הזמן, מתחנו את גבולות היכולת ובמצבים מסוימים גם את גבולות זמן הלילה", אמר מפקד שייטת 13 היוצא, אל"ם ט'. "כל זה התאפשר כי נמצאים פה האנשים הנכונים - מלאי מסירות והקרבה וחדורי תחושת שליחות - כולנו יחד גרמנו לזה לקרות. תודה שאיפשרתם לי להוביל ולהנהיג אתכם. הפיקוד עליכם היה חוויה יוצאת דופן".

"ט', במשך שנתיים פיקדת על חוד החנית של זרוע הים. עשית זאת במקצועיות ובדיוק רב. אני מודה לך על תקופה משמעותית זו", הוסיף אלוף שרביט, "ד', אתה חוזר הביתה, אני בטוח שתוביל את השייטת להישגים גדולים ופעילויות איכותיות רבות, אני סומך עלייך".

"בדממה, הרחק מהעין, אנו מבצעים את משימותינו, שהשתיקה יפה להן, מתחת למים, מעל המים וביבשה", סיכם אל"ם ד'. "יחד נפליג לכל אתגר, יחד ננצח ויחד נפרוץ גבולות חדשים".

(צילום: סמל עדן סעדה)

loading...