"יחד נמשיך לעמוד על המשמר" – חילוף מפקד שייטת ספינות הטילים "יחד נמשיך לעמוד על המשמר" – חילוף מפקד שייטת ספינות הטילים

"יחד נמשיך לעמוד על המשמר" – חילוף מפקד שייטת ספינות הטילים

יהלי רייסר שקרוב

אל"ם מאיר עזורי מונה היום למפקד שייטת ספינות הטילים. הטקס נערך בבסיס חיפה במעמד מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, מפקד בסיס חיפה, תא"ל גיל אגינסקי, מפקדים, לוחמים ומוזמנים נוספים

אל"ם מאיר עזורי מחליף בתפקידו את אל"ם גיא גולדפרב אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות ויחל את לימודיו במכללה לביטחון לאומי.


״שייטת 3 הינה עמוד התווך המרכזי בעוצמתה הימית של מדינת ישראל", אמר בנאומו מפקד זרוע הים. "ספינות הטילים הן סמלה האיתן של ריבונות ישראל עלי ימים. שייטת 3 פעלה, פועלת ותפעל בעתיד על מנת להבטיח את שלומה ובטחונה של מדינת ישראל מהים".

מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט
מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט
(צילום: סמל עדן סעדה)

 

מפקד שייטת הסטי"לים היוצא, החל את דרכו בזרוע הים בשנת 1993 עם גיוסו לקורס חובלים ומאז כיהן בשלל תפקידים: קצין נשק באח"י עצמאות, מפל"ג 916 ומפקד בסיס אשדוד. ״לפני שנתיים וחצי הודיע לי מפקד זרוע הים כי נבחרתי להיות מפקד שייטת ספינות הטילים", סיפר אל"ם גולדפרב. "שתי מטרות עמדו לנגד עיניי: האחת, לבסס את שייטת ספינות הטילים כנדבך משמעותי ומרכזי בעוצמתה של זרוע הים. השנייה - להגדיל ולהעצים את היכולות אשר שייטת ספינות הטילים מעניקה לזרוע הים ולצה״ל".

"אני גאה לומר ביום זה - יחד עם הלוחמים והמפקדים בשייטת צלחנו את האתגרים אשר הוצבו מולנו, ואין לי כל ספק שהשייטת תמשיך לעמוד בכלל משימותיה", הצהיר בהתרגשות מפקד שייטת הסטי"לים היוצא. "שייטת 3 שיפרה את האימונים השייטתים, העצימה את שיתופי הפעולה עם היחידות השונות בזרוע הים בפרט ובצה"ל בכלל ופעלו למען חיבור משמעותי עם בית הספר להכשרת לוחמי ספינות הטילים", אמר אל"ם גולדפרב.

 

(צילום: סמל עדן סעדה)
מפקד שייטת הסטי"לים הנכנס, אל"ם מאיר עזורי, התגייס בשנת 1993 לקורס חובלים ובשנתיים האחרונות כיהן כרמ"ח מבצעים בזרוע. ״אני מקבל את הפיקוד על שייטת ספינות הטילים בתוך עשייה מבצעית משמעותית, עשייה אשר מתעצמת מיום ליום", הסביר אל"ם עזורי בנאומו הראשון כמפקד שייטת הסטי"לים. "שייטת ספינות הטילים מהווה כוח הרתעה משמעותי בימים אלו ותורמת רבות לשימור העליונות הימית של מדינת ישראל ולשמירה על הנכסים האסטרטגיים אשר נמצאים בשטחה. אני בטוח כי יחד נמשיך לעמוד על המשמר ולבצע את מלאכתנו החשובה".

בפיקודו של המש"ט הנכנס, שייטת הסטי"לים עומדת בפני תהליך התעצמות משמעותי. "בקרוב, נקבל לידי השייטת את סער 6 הראשונה, אח״י מגן, אשר תצטרף לצי ותספק יכולות מרשימות אשר יהוו יתרון קריטי במערכה הבאה", ציין אל"ם עזורי.
מימין: מש"ט 3 הנכנס, אל"ם מאיר עזורי ומש"ט 3 היוצא, אל"ם גיא גולדפרב
מימין: מש"ט 3 הנכנס, אל"ם מאיר עזורי ומש"ט 3 היוצא, אל"ם גיא גולדפרב
(צילום: סמל עדן סעדה)


עם תום תקופת כהונתו של מש"ט 3, אל"ם גיא גולדפרב, סיכם מפקד זרוע את תקופת פיקודו בנאומו: "גיא, במשך למעלה משנתיים פיקדת על מרכז העוצמה של זרוע הים. עשית זאת במקצועיות גבוהה ובדיוק רב. אני מודה לך על תקופה משמעותית ומלאת הצלחות. מאיר, אני משוכנע כי תמשיך להצעיד את ספינות השייטת לשיאים חדשים, ודאי בעידן בו צפויה התעצמות משמעותית ביותר לכלי השטח שלנו. בהצלחה!״

עוד כתבות בנושא

loading...