חובל על הזמן חובל על הזמן

חובל על הזמן

מעיין לנגה

לאחר מסע הכשרה מאתגר שנמשך מעל שנתיים, התקיים אמש טקס סיום קורס חובלים מחזור 139, במהלכו הוענקו לבוגרים דרגות קצונה ונחשפו סיכות קצין-הים

הערב נערך טקס סיום קורס חובלים מחזור 139 במעגן דרור שבבסיס חיפה. הטקס נערך במעמד סגן ראש המטה הכללי, אלוף אייל זמיר, מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, קציני סגל הפיקוד הבכיר של זרוע הים, משפחות המסיימים, אורחים וחברים. במהלך הטקס נחשפה סיכת קצין הים לבוגרי הקורס והוענקה להם דרגת סגן.

קורס חובלים הינו קורס קצינים התנדבותי ויוקרתי המכשיר את דור המפקדים הבא של זרוע הים העתידים לפקד בכלי השיט המתקדמים: ספינות הטילים, כלי הבט״ש והצוללות. הקורס נמשך למעלה משנתיים וכולל הכשרה לתפקיד הקצין הלוחם בים ולימודי תואר אקדמאי באוניברסיטת חיפה.

לאחר מסע הכשרה מאתגר שנמשך מעל שנתיים, התקיים אמש טקס סיום קורס חובלים מחזור 139, במהלכו הוענקו לבוגרים דרגות קצונה ונחשפו סיכות קצין-הים

 

"מסיימי קורס חובלים מחזור 139", פתח בדבריו סגן ראש המטה הכללי, אלוף אייל זמיר. "אתם ניצבים היום במעמד מרגש המהווה אבן דרך מרכזית בדרככם כמפקדים: מצד אחד, נקודת סיום של מסע ארוך ומפרך בן למעלה משנתיים, ומאידך, נקודת זינוק אל דרככם החדשה כצועדים בראש המחנה של זרוע הים הישראלית", הוא חידד.

"היום עייני כולנו נשואות אליכם בגאווה, אך מעת שתפליגו למשימותיכם יהיו אלו עייני פקודיכם- הם יישאו אליכם את מבטם, יראו בכם מופת ויצפו שתתוו להם דרך. ומאותו הרגע, יהיה עליכם לזכות באמונם בכל יום מחדש," הכריז אלוף זמיר.

"בשעה שיהיה עליכם לקבל החלטות קשות בזמן אמת, לעיתים בעלות השפעה ישירה על גורל המערכה, תידרשו גם לפעול בקור רוח ולהשקות עליהם ביטחון", הוא הוסיף. "ברגעים האלה זכרו כי כמו הים גם עוצמתכם טמונה בשקט- ביכולת לעמוד בנחישות ובקור רוח בראש כוח לוחם, לפקד על מבצעים שיתנוססו ביום שלמחרת על כותרות העיתונים או לחילופין יישארו נצורים כסוד בין חרטום הספינה לירכתיה".

 

"בוגרי קורס חובלים 139, אתם קצינים צעירים אשר מצטרפים לזרוע בתקופה שבראי ההיסטוריה היא שונה בכל קנה מידה", הצהיר מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט.

"תקופת התעצמות חסרת תקדים בכלי שיט, ספינות, צוללות, מערכות לחימה חדישות ורכיבי כוח רבים נוספים. זו ההתעצמות המגיעה מתוך הכרה והבנה כי הים הוא עומק אסטרטגי למדינת ישראל, וכי זרוע הים האמונה על מרחביו מהווה נדבך מרכזי בביצור בטחונה של הארץ. זו התעצמות שבצידה אחריות עצומה לנכסיה האסטרטגיים ולכושר ההרתעה של המדינה", הוא אמר.

"זרוע הים היא מרכיב חשוב וחיוני במערכה שבין המלחמות, מערכה שאנו רואים בה ערך רב, ותכליתה להחליש את הצד שכנגד, לשלול את יכולותיו, לפגוע ברצונו להילחם ובכך להרחיק את המלחמה הבאה ככל הניתן", קבע אלוף שרביט. "מערכה זו אינה דורשת רק פעילות חשאית, דורשת את כל מנעד היכולות שלנו. חשאי, חסוי וגלוי. ספינות טילים, צוללות, כוחות קומנדו, טווחים קרובים ובטווחים רחוקים עד מאוד", הוא הסביר.

"בוגרי מחזור 139, בידיכם יופקדו מערכות לחימה בחזית הטכנולוגיה, מנועים רבי עוצמה, נשקים מכל קוטר, מכשירי ניווט ובקרה. אך בעיקר, יופקדו בידכם אנשים", הדגיש אלוף שרביט.

"נהגו בהם בחרדת הקודש. התבוננו בהם בגובה העיניים, העניקו להם תחושה אמיתית כי פעולתם רבת ערך. תכבדו את צרכיהם, העמיקו את ההכרות עימם. אני סמוך ובטוח כי גודל האתגר ברור לכם אני סמוך ובטוח כי כובדה של האחריות נהיר לכם. אני משוכנע כי תמסרו את כל כשרונכם, מרצכם וזמנכם- למען ביצור בטחונה של הארץ. צאו, הפליגו, נצחו ושובו בשלום", הוא סיכם.

עוד כתבות בנושא

loading...