שטים לניצחון שטים לניצחון

שטים לניצחון

עמית בכור

עשרים ושבעה ציים מהחזקים בעולם, וניצחון ישראלי אחד. צוערי קורס חובלים קטפו את המקום הראשון בתחרות שיוט בין לאומית – כך זה קרה

בשבוע שעבר ניצחו צוערי קורס חובלים, איתי שרויט ועידו מזור, בתחרות בין לאומית לשיט. התחרות, הנקראת "The Admiral's Cup", נערכה בהודו ולקחו בה חלק נציגים מ-27 ציים שונים מרחבי העולם.

במהלך קורס החובלים, יזמו צוערי הקורס הקמת נבחרת שיט מקצועית. "כל אימון של הנבחרת היה ביוזמתנו", אומר עידו. "היינו נפגשים בסופי השבוע לאימונים וקמים עבורם מוקדם בבקרים במהלך הקורס", הוא משחזר.
הנבחרת החלה להתחרות ברחבי הארץ, ונציגיה, ביניהם הצוערים איתי ועידו, נבחרו לייצג את מדינת ישראל בתחרות האדמירלים בהודו. "מדינת ישראל השתתפה בתחרות כבר חמש פעמים מתוך עשר השנים בהן התחרות מתקיימת, ובחמש הפעמים הללו נבחרו קצינים לייצג את ישראל", מסביר איתי. "הפעם, אנחנו נבחרנו. זו הייתה זכות לקבל את ההזדמנות הזו. הראו לנו שמאמינים ביכולות שלנו".

עשרים ושבעה ציים מהחזקים בעולם, וניצחון ישראלי אחד. צוערי קורס חובלים קטפו את המקום הראשון בתחרות שיוט בין לאומית – כך זה קרה

הצוערים איתי ועידו נבחרו מבין חברי הנבחרת לייצג את ישראל בתחרות שאורכה כחמישה ימים, בה השתתפו נציגים מקבילים מעשרות ציים זרים, ביניהם נציגי הצי האמריקאי, הרוסי, המצרי ורבים נוספים. "נחתנו בדלהי, ומשם נסענו לדרום הודו, למקום שנקרא מונגלור", מסביר איתי. "זה אחד המקומות הכי יפים שראיתי. ההודים אירחו אותנו בצורה מאוד נחמדה ומנומסת וכל הנציגויות מכל הציים השונים התארחו יחד באותו מקום. זו הייתה הזדמנות נהדרת להכיר ולדבר עם עמיתים למקצוע מכל העולם".

אחרי יום ראשון של התאקלמות בארץ הזרה, ויום נוסף שבמהלכו התקיים האימון האחרון - בו עידו ואיתי סיימו במקומות מובילים - החלה התחרות באופן רשמי. בסך הכל, התחרו עידו ואיתי שש פעמים מול יריביהם. ביחד הצליחו לא רק להוביל את ישראל למקום הראשון בתחרות, אלא גם לזכות במדליות הזהב והארד על הישגיהם האישיים.

"אחד הרגעים הקשים ביותר בשבילי היו בשלבים האחרונים של התחרות", מעיד עידו, "יצאנו לשייט האחרון במצב שאני יכול לזכות במקום השני עד המקום החמישי. קיוויתי לטוב ביותר, אבל השיט לא הלך לי טוב, וסיימתי חמישי. חזרתי לחוף במחשבה שהפסדתי את המדליה והייתי מאוד מתוסכל, אבל הופתעתי לגלות שלאחר שקלול הנקודות של כלל השלבים הקודמים, אשר בכולם סיימתי במקום הרבה יותר גבוה, ניצחתי בשובר שיוויון מול השייט הסינגפורי שהיה מולי וזכיתי במדליית הארד".

בסוף יומו האחרון של התחרות, עמדו הצוערים ברחבת המסדרים וקיבלו את הפרסים בשם מדינת ישראל. "רק כשעלינו על הבמה עם הדגל מול כולם, הבנתי את גודל המעמד בו אני נמצא", אומר איתי. "לא חשבתי שאצליח לנצח", מודה עידו. "ידעתי שאעשה את הכי טוב שלי. הניצחון שלנו העניק גאווה גדולה לסגל שלנו ולבית הספר שלנו שבלעדיו לא היינו מגיעים למעמד הזה, ואנחנו רוצים להודות להם שנתנו לנו את הזכות לשים לא רק את קורס החובלים של זרוע הים הישראלית על המפה, אלא גם את מדינת ישראל כולה״.

loading...