אופק ארד

הכירו את סג"ם אשד בן אליעזר – קצין שליטה ימית במוצב השליטה ארז. בין משמרת עמוסה לאחת שאחריה הוא מוצא זמן להתאמן לתחרות הטריאתלון, שכבר זיכתה אותו במספר מדליות וגביעים

סג"ם אשד בן אליעזר התגייס בנובמבר 2018 ושירת כלוחם ביטחון שוטף בפלגה 914. באוגוסט 2019 יצא לקורס קצינים וכיום הוא משרת כקצין שליטה ימית במוצב השליטה ארז. מוצב השליטה אחראי על פיקוח, בקרה ושמירה על גבולה הימי של מדינת ישראל עם רצועת עזה. "אני מפקד על כעשרים בקריות שליטה ימית, ומלווה אותן בעבודתן החשובה בכל שעות היממה", מסביר אשד.

לצד האחריות הכבדה שבתפקיד, בין משמרת למשמרת, אשד מוצא זמן לאהבתו הגדולה - ספורט. "החיבור שלי לספורט התחיל בשחייה", הוא מספר. "הייתי שחיין במשך כעשר שנים, והשתתפתי באינספור תחרויות. למרבה הצער עברתי פציעה במרפק שהקשתה עליי להמשיך בשחייה התחרותית".

הכירו את סג"ם אשד בן אליעזר – קצין שליטה ימית במוצב השליטה ארז. בין משמרת עמוסה לאחת שאחריה הוא מוצא זמן להתאמן לתחרות הטריאתלון, שכבר זיכתה אותו במספר מדליות וגביעים

למרות הפציעה אשד לא ויתר על אורח החיים הספורטיבי שאימץ, אלא בחר להתמקצע בענף תחרותי אחר, והחל להתאמן לטריאתלון - ענף ספורט אולימפי המשלב בתוכו שלושה מקצים ספורטיביים שונים: שחייה, רכיבה על אופניים וריצה.

"מצאתי דרך להמשיך להתאמן ולהתחרות, ואפילו לשלב בכך את השחייה. זכיתי במדליות וגביעי ליגה, בעיקר בתחרויות טריאתלון הספרינט, שכוללות 750 מטרים של שחייה, 20 קילומטרים של רכיבה על אופניים ו-5 קילומטרים של ריצה".

אשד מספר שהאימונים לקראת תחרות הטריאתלון מצריכים כמות גבוהה של מחויבות, כוח רצון והתמדה. "בתקופת התיכון הייתי מתאמן כ-12 אימונים בשבוע. אני זוכר שהייתי קם בכל יום שבת ב-4:00 בבוקר לאימון אופניים", הוא משחזר.

"היום, לצד הפעילות הצבאית העמוסה, יותר מאתגר עבורי למצוא זמן לפעילות הספורטיבית. אני מקפיד להתאמן בין משמרת למשמרת, ללכת לחדר הכושר בבסיס ולרוץ מתי שרק אפשר", מתאר אשד.

אחד ההישגים המשמעותיים של סג"ם בן אליעזר היה כשייצג את ישראל במכבייה, תחרות ספורט רב-ענפית המתקיימת מדי ארבע שנים בארץ בהשתתפות ספורטאים יהודים מרחבי העולם, בה זכה במקום הרביעי בקטגוריית הגילאים 20-24.

"העיסוק בספורט תחרותי דורש ממני לפתח חוסן פיזי ונפשי כאחד, שמסייע לי גם בתפקוד כקצין שליטה ימית", הוא מדגיש. "בזכות המשמעת העצמית והאיפוק שהספורט לימד אותי, היום אני מצליח לתפעל מצבים מורכבים בזירתי באיפוק וקור רוח".

את אורח החיים הספורטיבי שלו אשד דואג להנחיל גם אצל החיילים עליהם הוא מפקד, כשבנוסף לתפקידו כקצין שליטה ימית הוא אחראי גם על תחומי החינוך והספורט ביחידה, ומעביר מגוון אימונים למשרתיה. "אני רואה כיצד הפעילות הגופנית תורמת להווי ולמורל גבוה אצל המשרתים, ואף משפרת את התנהלותם המקצועית", הוא מעיד.

כשאשד נשאל איפה הוא רואה את עצמו בעוד חמש שנים, הוא עונה: "אני רואה את עצמי מתאמץ להגשים את היעדים שהצבתי לעצמי במסגרת השירות, ואף מפתח קריירה צבאית. הספורט תמיד יישאר חלק חשוב ממני, ולטריאתלון אני שומר פינה חמה בלב".

משרתי זרוע הים - יש לכם סיפור מעניין או תחביב ייחודי שתרצו לדבר עליו?
צרו איתנו קשר:

newnavyweb@gmail.com

עוד כתבות בנושא

loading...