ים של מעשים טובים ים של מעשים טובים

ים של מעשים טובים

אופק ארד

צמידים אדומים שעוברים מיד אחת לאחרת בזכות נתינה לחברה – כך ציינו השנה את יום המעשים הטובים בבסיס אשדוד


לרגל יום המעשים הטובים המתקיים מדי שנה, בבסיס אשדוד יזמו פעילות מיוחדת בשיתוף עם המיזם החברתי "הפרפרים של עומר", שפועל במטרה לעודד נתינה בחברה תוך כדי עשיית מעשים טובים.


הפרוייקט הוקם לזכרה של עומר שמש, שנהרגה בתאונת דרכים בנפאל במהלך טיול אחרי הצבא. מאז המורשת שלה מונצחת באמצעות אינספור צמידים אדומים שנושאים את המשפט:Butterflies are Forever, שהיה מקועקע על גבה של עומר.

צמידים אדומים שעוברים מיד אחת לאחרת בזכות נתינה לחברה –  כך ציינו השנה את יום המעשים הטובים בבסיס אשדוד
הצמידים עוברים מאדם אחד לשני לאחר מעשה של טוב לב, וכך יוצרים שרשרת של מעשים טובים.

"שמעתי ממש"קית החינוך של הבסיס על הפרויקט, וידעתי מיד שהלוחמים בספינה צריכים להיחשף אליו", מספר סגן מפקד ספינה 844 בסיירת טריגון, סמל גל יוסף. "דרך הפעילות אפשר ללמוד שתמיד יש זמן לעשות מעשה טוב, לא רק באירועים גדולים אלא גם בדברים הקטנים, בהדדיות בין אדם לחברו".
סמל יוסף הציג את הפרויקט בפני לוחמי הספינה, והדגיש: "היום אנחנו מציינים את יום המעשים הטובים ופותחים אופקים למיזמים שמטרתם להפיץ אור, אבל לדעתי כל יום אצלנו בספינה הוא יום שבו צריך לתת יד אחד לשני ולעשות מעשה טוב לחבר שלצידך".

לדעתו, פעילויות מהסוג הזה משפיעות על המוטיבציה ומגבירות את המורל. "אני מאוד מאמין בצורך לשלב בין עבודה מקצועית לבין עשייה חברתית. השירות אינטנסיבי מאוד, וצריך לדעת לאזן בין השגרה המבצעית לפעילויות שוברות שגרה".

לסיום, גל מגלה לי מושג ידוע בספינות - 'דבורנות':" זה בעצם תיאור של אדם אדיב, שיודע לתת מתוך הלב. מה שלדעתי מאפיין דבורן אמיתי זה היכולת להביא לידי ביטוי את ערך האדיבות והרעות כלפי החברים והסביבה".


סמל יוסף מסכם: "אני מקווה שכולנו נפעל לפי הערכים שאנחנו סופגים בבסיס, ונהווה גורם חיובי ומשפיע בכל סביבה בה אנו נמצאים".

 

עוד כתבות בנושא

loading...