חותר לניצחון חותר לניצחון

חותר לניצחון

מעיין לנגה

טוראי נועם חומרי מזרוע הים זכה במקום הראשון באליפות העולם במפרשית 470, והביא גאווה למדינה כולה. "התרגשתי מאוד להתעטף בדגל ישראל במדינה זרה, לעמוד על הפודיום ולשיר את התקווה"

טוראי נועם חומרי, המשרת כמש"ק שיט בזרוע הים, חלם מגיל צעיר להתחרות בשיט ולהביא כבוד למדינת ישראל.

השבוע הוא הגשים את החלום כשזכה יחד עם גיל כהן במקום הראשון באליפות העולם במפרשית 470, שהתרחשה בפורטוגל. זוהי אליפות העולם הראשונה אי פעם בדגם זה, שיכנס לראשונה למשחקים האולימפיים בפריז 2024.

נועם גדל בקיבוץ שדות ים, ואת צעדיו הראשונים בתחום השיט הוא עשה בחוג השיט בקיבוץ. "לאורך השנים האהבה שלי לתחום גדלה, ויצאתי להרבה תחרויות בארץ ומסביב לעולם", הוא מתאר.

בין הישגיו לאורך השנים ניתן למנות זכייה במקום השלישי באליפות העולם בפולין, זכייה במקום השלישי באליפות העולם בסין ומדליית ארד באליפות אירופה הפתוחה באתונה.

עם סיום התיכון, התגייס נועם לזרוע הים כספורטאי מצטיין. "החלטתי לשלב בין השירות בצבא לבין החלום להתחרות בשיט ולייצג בכבוד את זרוע הים, צה"ל ומדינת ישראל".

שגרת האימונים של נועם אינטנסיבית במיוחד, והיא כוללת שעות רבות של תרגול בים וביבשה. "אני מתאמן שישה ימים בשבוע, בין שבע לשמונה שעות ביום", הוא אומר. "ההצלחה בתחום דורשת הרבה משמעת עצמית והתמדה".

על הניצחון באליפות העולם נועם מספר: "התחרות עצמה נמשכה כשישה ימים. למרות הגלים הגבוהים והרוח החזקה שהגיעה מכיוון החוף, המשכנו להתקדם ביציבות ובידיעה שאנחנו לא מוותרים".

ואכן, הנחישות של נועם ושותפתו לתחרות, גיל כהן, הוכיחה את עצמה. "הפכנו לראשונים בהיסטוריה שהם אלופי העולם בקטגוריה משולבת", הוא מציין בהתרגשות.

"רגע הניצחון במקום הראשון היה הרגשה שקשה לתאר במילים", נועם משתף. "התרגשתי מאוד להתעטף בדגל ישראל במדינה זרה, לעמוד על הפודיום ולשיר את התקווה".

גם אחרי הניצחון, ממשיך נועם להתאמן במרץ לקראת המטרה הבאה. "השאיפה שלי היא להגיע לאולימפיאדה בפריז ב-2024", הוא מסכם בחיוך.

עוד כתבות בנושא

loading...