תחילת הדרך תחילת הדרך

תחילת הדרך

דריה לוסטיגר

בטקס מרגש על סיפון הספינה, קיבלה אח"י מגן את מפקדה החדש: "זכיתי לפקד על הראשונה בספינות הסער 6"

היום (ה'), התקיים טקס החלפת פיקוד על סיפון ספינת הטילים אח"י מגן, הספינה הראשונה מסוג סער 6 שהגיעה ארצה.

בטקס נכחו מפקד בסיס חיפה, תא"ל גיא גולדפרב, מפקד שייטת ספינות הטילים, אל"ם מאיר עזורי, צוות הספינה והמשפחות, ובו העביר סא"ל ברוך חביב, מפקדה הראשון של אח"י מגן, את הפיקוד על הספינה לידיו של סא"ל עומר כרמי.

"המעמד היום הוא חלום שמתגשם עבור לא מעט אנשים, וגם עבורי", אמר בנאומי סא"ל ברוך חביב. בהמשך, פנה לצוות הספינה: "עשינו דרך קצרה בים וארוכה ביחד. ועכשיו, יש לכם הזכות והכבוד להביא את הספינה הזו לכדי יכולת מבצעית. המשימה הזו היא אולי החשובה ביותר בזרוע הים כיום" .

בטקס מרגש על סיפון הספינה, קיבלה אח"י מגן את מפקדה החדש: "זכיתי לפקד על הראשונה בספינות הסער 6"

"אני חש גאווה ענקית ברגעים אלו, ויודע שזכיתי לקבל את הפיקוד על אח"י מגן, ספינת הסער 6 הראשונה של מדינת ישראל", פתח את דבריו המפקד הנכנס, סא"ל עומר כרמי. "מרחב המים הכלכליים והמשאבים שבתוכו מהווים את מירב כושר יצור החשמל של מדינת ישראל. הצורך להגנה על המים הכלכליים מובהק, ונדרש לבצעו בהקדם".

"הצורך תכליתי, אסטרטגי ולאומי מהמעלה הראשונה והמשימה מוטלת עלינו", ממשיך סא"ל כרמי. "יכולות גילוי אויב מתקדמות, הגנה עם מיירטים ויכולת הפעלת אמצעי אש הם חלק מהדרישות לטובת ביצוע המשימה להגנה על המים הכלכליים".

סא"ל כרמי פנה לצוות הספינה באומרו: "לא ניתן יהיה למבצע את אח"י מגן ולעמוד ביעדים ללא ההון האנושי - אתם, קציני, נגדי ולוחמי הספינה, נבחרתם להיות חלק מתהליך ארוך, אינטנסיבי וחדשני שבסופו נניף את דגל השירות המבצעי".

"בזכותכם, אלו שנותנים את הלב והנשמה, הפכתם את הספינה והפרויקט לכה עוצמתי, מיוחד ומשפחתי. עברתם כברת דרך בגרמניה ובישראל, ואני עומד פה גאה בתהליך שעברתם וכמה בציפייה להמשך העשייה המשותפת שלנו יחד".

"לוחמים, מדינת ישראל זקוקה לכם", הכריז מפקד שייטת 3, אל"ם מאיר עזורי. "אנחנו במרוץ נגד הזמן להפוך את הספינה הזו למבצעית, ואתם סוללים את הדרך לשלוש הספינות שיבואו אחריכם".

"זהו תפקיד מלא אחריות, ואתם ממלאים אותו בצורה נפלאה", המשיך אל"ם עזורי. "לעומר, שהופך היום למפקד, אני בטוח שלא רחוק היום בו נראה אותך יוצא לפעילות מבצעית בים".

עוד כתבות בנושא

loading...