הסתיים מבצע החיפושים של משטרת ישראל וצה"ל אחר הנעדר ראיד מחאמיד הסתיים מבצע החיפושים של משטרת ישראל וצה"ל אחר הנעדר ראיד מחאמיד

הסתיים מבצע החיפושים של משטרת ישראל וצה"ל אחר הנעדר ראיד מחאמיד

מערכת אתצ

לאחר מבצע חיפושים נרחב של משטרת ישראל וחיל הים, אותרה הבוקר גופתו של ראיד מחאמיד, שזוהתה על ידי בני משפחתו

ביום שישי, 22 ביולי, התקבל במשטרה דיווח על היעדרותו של ראיד מחאמיד בכנרת. מקבלת הדיווח ועד מציאתו, פעלו מסביב לשעון בניסיון לאתרו מאות שוטרים, כוחות מזרוע הים, מתנדבים ואזרחים. מטרת המבצע בפיקודה של משטרת ישראל, הייתה איתורו של הנעדר בהקדם תוך ניסיון לאתרו עוד בחיים. במירוץ נגד הזמן, הופעלו כלל האמצעים הקיימים לרבות: אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, לוחמי זרוע הים, מסוקי וסירות משטרה, אופנועי ים, סירות מתנדבים ועוד.

מאמצי החילוץ וההצלה התמקדו באיתור הנעדר על ידי סריקות נרחבות שבוצעו ביום ובלילה, מהאויר, על רצועת החוף ובתוך המים. גופתו אותרה הבוקר (שבת) על ידי זרוע הים באמצעות סריקות נרחבות של הימה תוך שימוש באמצעים טכנולוגים מתקדמים ונרחבים של לוחמי היחידה לאיתור ימי של זרוע הים (שייטת 3) ונמשתה מעומק הכנרת על ידי לוחמים-צוללנים מהיחידה למשימות תת מימיות של זרוע הים. במאמץ הכולל לקחו חלק: זרוע הים, סירות השיטור ימי, פרשים, סיירים, מסוקי ואנשי היחידה האוירית, מתנדבי יחידת חילוץ גולן, מתנדבי יחידת הצוללים של משטרת ישראל, צוללני כב"ה וזק"א, מתנדבי זק"א, איחוד הצלה עין גב ועוד.

משטרת ישראל מודה לכלל היחידות וכוחות המתנדבים שלקחו חלק גדול במאמצי החיפושים אחר הנעדר.

עוד כתבות בנושא

loading...