סיירות שונות - אופי זהה סיירות שונות - אופי זהה

סיירות שונות - אופי זהה

אגם תותחני

טורקיז, כחול ושובל לבן של מים: פלגות הביטחון השוטף של הזירה הצפונית והדרומית התמזגו לאימון משותף לראשונה מזה שנים, וחזרו עם תמונות שישאירו אתכם פעורי פה

"סירה זרה חוצה את הגבול", מדווחות בקשר בקריות השליטה הימית, ולוחמי סיירת "בזק" מפלגה 916 מוקפצים לים בזירה הדרומית. תרחיש זהה קורה במקביל בזירה הצפונית, וסיירת "פרס" מפלגת 914 מוקפצת גם היא. אותו הזמן, זירות שונות, סיירות שונות ושתיהן עומדות על המשמר, דואגות לאבטח את הגבולות הימיים של המדינה.

טורקיז, כחול ושובל לבן של מים: פלגות הביטחון השוטף של הזירה הצפונית והדרומית התמזגו לאימון משותף לראשונה מזה שנים, וחזרו עם תמונות שישאירו אתכם פעורי פה

"כמו הסירה שחוצה, יכולים אלו להיות כלי טייס המגיעים דרך הים במטרה לחדור את מערך ההגנה הימי", מספר מפקד סיירת "בזק" מפלגה 916, סרן נדב פוקס . בחודש האחרון התרחש אימון משותף של שתי הסיירות "בזק" ו"פרס". זוהי הפעם הראשונה בשנים האחרונות בה התבצע אימון במתכונת שכזו, הסיירות יצאו לאימון בן יומיים ותרגלו ירי לעבר מטרות, תדלוק הדדי ועוד. בנוסף פעלו יחדיו לניקיון החופים בסביבתם.

במהלך התרגיל, התאמנו על מענה למספר תרחישי הגנת גבולות שונים כגון התמודדות אל מול כלי טייס וכלי שייט עויינים. כמו כן, פגשו בספינת טילים אח"י אילת משייטת 3 ותרגלו בשיתוף עימה תדלוק באמצע הים.
"מטרת התרגיל העיקרית היא היכרות של הזירה המקבילה. כל זירה מביאה עימה אתגרים שונים ודרכי לחימה שונות, שיתוף הפעולה ביניהן מעשיר את ידע הלוחמים ומעלה את רמת הכשירות שלהם", מספר מפקד סיירת "פרס" מפלגה 914, סרן אורם ארבל. "שיתוף הפעולה בין הפלגות יכול לפגוש אותנו בסיטואציות מבצעיות, ולכן חשוב שנדע לעבוד טוב ביחד ונתרגל את זה", אומר סרן פוקס.

ביומו השני של התרגיל, הספינות עצרו בחוף "שדות ים" וניקו אותו מפסולת. באותה ההזדמנות ביצעו אימון גופני לגיבוש הלוחמים והעלאת הכושר שלהם.
בתום התרגיל, פנתה כל סיירת לכיוון ההפוך והפליגה בחזרה אל נמל הבית שלה - סיירת "בזק" לנמל אשדוד וסיירת "פרס" לנמל חיפה. אומנם הסיירות רחוקות גיאוגרפית ונמצאות בקצוות שונים של המדינה, אך בין לוחמי הסיירות המרחק אינו ניכר. "דבורנות", מספרים מפקדי הסיירות, "זה אופי בפני עצמו. בתרגיל הייחודי ראינו את זה בא לידי ביטוי בכוננות וברוח הלחימה של הצוותים. על אף שמדובר בסיירות שונות, מפלגות אחרות, הצוותים בספינות התחברו אחד לשני תוך רגעים ספורים, נדמה כי עשו שירות מלא באותה הספינה".

עוד כתבות בנושא

loading...