מצדיעים לאנשי המילואים מצדיעים לאנשי המילואים

מצדיעים לאנשי המילואים

אגם תותחני

אמש התרחש ערב הוקרה עבור אנשי המילואים של זרוע הים שאת פניהם לא תוכלו לראות

המציאות המבצעית העכשווית טומנת בחובה אתגרים רבים בכל הזירות בצה"ל ובתווך הימי בפרט. לכן, כוחות הביטחון זקוקים למודיעין מתקדם, זמין, אמין ומקיף. רוב הפעילויות של אנשי ונשות מספן המודיעין של זרוע הים יישארו עלומות לעשרות שנים ואף יותר.
סרן ב', בן 25, מסתובב באוניברסיטה בארץ כסטודנט מהשורה, דבר אינו מסגיר שאותו הסטודנט ממלא תפקיד ייחודי נוסף במרכז האש של מספן המודיעין. סרן ב' נטל חלק מרכזי במבצעים רבים, ביניהם גם במהלך מבצע "שומר חומות". כמוהו גם אלוף משנה א', בן 57, אשר היה קצין מודיעין בזמן ההשתלטות על ה"קארין איי" ובמבצע "חומת מגן" ומשרת היום במחלקת הפעלה במספן. אומנם פער הגילים ביניהם ניכר, אך תרומתם הכבירה להצלחות המבצעיות של הזרוע, זהה בחשיבותה. שניהם מגיעים ממערך המילואים, וכשמגיע הצו הם יורדים לבור, מניחים בצד את הטלפונים, המשפחה, הבעיות ואת השאיפות האישיות, פועלים יומם וליל למען מטרה אחת בעלת משמעות אדירה - שמירה על ביטחון המדינה.

בשונה מהזימונים שאנשי המילואים התרגלו לקבל מהצבא, הפעם הם קיבלו זימון לערב הוקרה שכולו תוכנן עבורם.
ערב ההוקרה התרחש אמש בראשות ראש מספן המודיעין, תת-אלוף א', ובהשתתפות בכירים נוספים.
באירוע נכחו כ-200 אנשי מילואים פעילים ומשרתי עבר, אשר לכולם חלק נרחב וישיר בשמירה על ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה. בערב החגיגי הצדיעו והוקירו תודה על מסירותם, מקצועיותם והקרבתם האישית של אנשי מערך המודיעין של זרוע הים.

"אנחנו צריכים את צבא המילואים, אנו נעזרים בצבא המילואים וצריך גם לומר את האמת - פעמים רבות אנחנו לומדים מצבא המילואים ומפקדי המילואים", אמר ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, בערב שהתקיים לאחרונה עבור אנשי המילואים, "צבא המילואים הוא שם נרדף לצה"ל", הצהיר באירוע.
״האנשים הינם הסוד הגדול ביותר במספן המודיעין. בזכות האנשים ניתן לעשות הרבה עם מעט, להנביט רעיונות חדשים, ליזום, לחולל מבצעים ולבסוף לסגור מעגלים״, הצהיר מפקד מספן המודיעין, תת אלוף א׳ בערב ההוקרה אמש והוסיף, ״למספן המודיעין יש מסורת ארוכה ורבת שנים של מקצוענות, יסודיות, אחריות וכמובן שמירה על סוד. מורשת זו מעוברת באופן פורמאלי ובלתי פורמאלי בין דורות בחיילים והמפקדים". תת אלוף א' סיכם, ״ברצוני להודות לכל אנשי המילואים, בשירות פעיל ומאלה שנפרדנו מהם, על שנים רבות של נתינה, עשייה, אכפתיות ובעיקר מעורבות חסרת תקדים וייחודית בכל הנעשה במספן״.

סגן אלוף ע', רמ"ח הפעלה ממספן המודיעין, אחראי בין היתר על מערך המילואים במספן וממארגני האירוע מספר כי "אנשי המילואים מהווים חלק בלתי נפרד מעשיית מספן המודיעין בשגרה ובחירום בפרט. הם עברו הכשרות משמעותיות וממושכות בשירותם הסדיר ובשירות המילואים, לפיכך התפקידים שממלאים ייחודיים", הוא מסביר, "לא כל אחד יכול למלא את מקומם ולכן נוכחותם חיונית".
"הרקע לערב והעיסוק באנשי המילואים מגיעים מההבנה שהשקעה טובה יותר במערך הכרחית ותוך העברת המסר שאנו יוצאים לדרך חדשה בשיפורו״, הוא אומר, ומסכם: "בערב השתתפו אנשי מילואים פעילים וגם אלו אשר סיימו את שירותם. ההוקרה עבורם מעודדת את אנשי הסדיר ומציגה שמספן המודיעין זו משפחה גם עבור מי שסיים את שירותו הצבאי".

עוד כתבות בנושא

loading...