כחלק ממבצוע ספינות המגן כחלק ממבצוע ספינות המגן

כחלק ממבצוע ספינות המגן

מערכת אתר זרוע הים

הושלם בהצלחה ניסוי בטיל מסוג "גבריאל", נגד ספינות. צפו

זרוע הים, יחד עם מפא"ת והתעשייה האווירית, השלימו בהצלחה במהלך חודש אוגוסט, ניסוי מורכב במערכת טילי ים ים מסוג 'גבריאל 5'. ניסוי זה מהווה אבן דרך נוספת בהליך מבצוע ספינות סערי ה-6.

בניסוי השתתפה ספינת הטילים אח"י עוז, השנייה בסדרת ספינות המגן, אשר נבחנה ביכולתה להתמודד מול איומים שונים על ידי אמצעי לחימה חדשים ומתקדמים, ביניהם טיל 'גבריאל 5'.

גבריאל 5 הינה מערכת טיל ים ים מתקדמת לטווחים ארוכים, בעלת יכולת טיסה של מאות ק"מ, במצבי ים ואוויר משתנים. פגיעתו של הטיל מאפשרת סיכול והשמדה של מגוון רחב של מטרות ואיומים.

הטילים המתקדמים מבטיחים את יתרונה היחסי של זרוע הים ושימור העליונות הימית של צה"ל, וישמשו את הזרוע במשימותיה, ביניהן ההגנה על הנכסים האסטרטגיים של מדינת ישראל.

מבצוע מערכת טילי 'גבריאל 5' מהווה פריצת דרך טכנולוגית בתחום ההגנה במרחב הימי והינו תוצר של עבודה עצימה, מקצועית, ומדויקת של לוחמי ומהנדסי זרוע הים, בשותפות עם מפא"ת והתעשייה האווירית.

"זרוע הים ממשיכה להתפתח ולהשתנות אל מול מגוון אתגרים מבצעיים גוברים ושינויים אזוריים",אמר רמ״ט זרוע הים, תא״ל גיא גולדפרב, "מערכת הטיל הימי 'גבריאל', תחזק את יכולותיה המבצעיות וההגנתיות של זרוע הים במרחב הימי, במגוון זירות ובמגוון משימות".

"הזרוע אמונה על שמירת חופש השיט", הוא המשיך ,"שמירה על המרחב הימי, המים הכלכליים והנכסים האסטרטגיים של מדינת ישראל. העומק האסטרטגי והעליונות הימית שהזרוע מעניקה למדינה נובעות מהתחדשות טכנולוגית, פיתוח והכשרת אנשים שיחד מביאים להצלחה המבצעית".

 

"המערכת הינה פורצת דרך טכנולוגית ומבצעית ותאפשר לזרוע הים שמירה על העליונות הימית",ציין רמ״ח מטאור במפא״ת, טל, "מפא"ת במשרד הביטחון תמשיך לרתום את כלל הנכסים הטכנולוגיים שפותחו בישראל לטובת מענה לצרכים המבצעיים".

"התעשייה האווירית גאה בהצלחת הניסוי שבוצע בטיל "גבריאל 5", על גבי ספינות סער 6 המתקדמות ובשיתוף הפעולה ההדוק עם משרד הביטחון וחיל הים", הסביר מנכ"ל התעשייה האווירית, בועז לוי, "שילוב יכולות אלו על גבי הסער 6, מהווה קפיצת מדרגה משמעותית בתחום הלוחמה הימית, להגנה על נכסיה האסטרטגיים של מדינת ישראל".

עוד כתבות בנושא

loading...