מי הן היחידות שזכו באות ההערכה המבצעי? מי הן היחידות שזכו באות ההערכה המבצעי?

מי הן היחידות שזכו באות ההערכה המבצעי?

מערכת אתר זרוע הים

גלו מי הן היחידות שהרמטכ"ל בחר להעניק להן אות ההערכה המבצעי, לאור ההישגים הגבוהים אליהם הגיעו, שרבים מהם לא ניתן לחשוף

טקס הענקת אות ההערכה המבצעי השנתי נערך אמש (ב'), בראשות ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, פורום המטה הכללי ומפקדים נוספים.

"אות ההערכה המבצעי" הינו אות שמוענק על ידי הרמטכ"ל ליחידות שביצעו שיתופי פעולה פורצי דרך באירועים מבצעיים שתרמו לביטחון המדינה, אשר מביאים לידי ביטוי את תפיסת ההפעלה לניצחון ואת ערכי הדבקות במשימה, היוזמה והתעוזה.

השנה, רבים מהאותות הוענקו בסימן הוקרה והערכה על פעילות מבצעית במבצע "עלות השחר", במבצע "שובר גלים" ובפעילות חשאית במערכה שבין המלחמות, בזירה הצפונית ובמבצעים עלומים מעבר לגבולות ישראל.

היחידות המצטיינות נבחרו על ידי ועדת הצל"שים המטכ"לית בראשות נשיא בית הדין הצבאי לערעורים לשעבר, אלוף דורון פיילס, יחד עם ראש אגף המבצעים, אלוף עודד בסיוק, וראש אגף התקשוב וההגנה בסב"ר, אלוף ערן ניב.
האות הוענק גם ליחידות מבצעיות בשירות הביטחון הכללי, כאות הערכה על פעילותם המבצעית וההצלחות הביטחוניות המשותפות, 'כתף אל כתף' עם לוחמי צה"ל.
כמו כן, חלק מהאותות הוענקו ליחידות מסווגות אשר לא ניתן לחשוף את שמן ואת הפעילות בגינן קיבלו את האות. את תעודות ההערכה מטעם הרמטכ"ל קיבלו יחידות נבחרות הראויות לציון על פעולן הייחודי.

גלו מי הן היחידות שהרמטכ"ל בחר להעניק להן אות ההערכה המבצעי, לאור ההישגים הגבוהים אליהם הגיעו, שרבים מהם לא ניתן לחשוף

מקבלי אותות הערכה בזרוע:
*
זירת אשדוד - על רצף מבצעים אשר הביאו למניעה, שיבוש וסיכול של ניסיונות הברחה לצורך התעצמות ארגוני הטרור בזירה הימית הדרומית.
* המטה המבצעי של זרוע הים ושייטת 3 - על שיתוף פעולה רב-זרועי אשר אפשר הגנה רציפה ויעילה על נכסים אסטרטגיים, ובהם יירוט של כטב"מים ששוגרו ע"י חיזבאללה לעבר הגבול הצפוני.
* שייטת 7 - על פעילות חשאית ותקדימית אשר אפשרה השגת מודיעין רב ערך מזירות מרוחקות.


מקבלי תעודת הערכה מטעם הרמטכ"ל:
*
שייטת 13 - על פעילות מבצעית חשאית במערכה שבין המלחמות.

״כל לילה שאתה יוצא לים, אתה אומר לעצמך שהלילה משהו יקרה, ובאחריות המפקד להבהיר לכוחות שזה יכול להיות הלילה הזה״, אומר מפקד שייטת ספינות הטילים, אל״ם ארז בן ציון.
הטקס התרחש ארבעה חודשים לאחר הפלת שלושה כטב"מים (כלי טיס בלתי מאוישים) מתוצרת איראן, ששוגרו על ידי חיזבאללה אל עבר אסדת ״כריש״ במים הכלכליים של ישראל. אחד משלושת הכטב"מים הופל על ידי מטוס F16 ואת השניים האחרים יירט טיל "ברק" ממערכת טילי ים-אוויר של אח"י אילת. הטיל הופעל לראשונה במתווה מבצעי בהתרחשות האירוע. שייטת ספינות הטילים, ששיגרה את הטיל, קיבלה אות ההערכה בשל ההפעלה המוצלחת, תרומתה לביטחון המדינה ושמירתה על העליונות הימית של ישראל.
מעבר לכך, היירוט המשותף של זרוע הים וזרוע האוויר מהווה הישג נבהק לתוכנית הרב-מימדית של הרמטכ״ל.

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, בטקס: "ברכות לכל מקבלי האותות ותעודות ההערכה. אנחנו רואים ומעריכים את העבודה - שום דבר ממנה אינו מובן מאליו. יש מעט מאוד צבאות שיודעים להיכנס לילה-לילה למקום הנכון, בזמן הנכון, ב*קסבה הנכונה, בדיוק לבית הנכון. הצבא מורכב מאנשים כמוכם, אשר יושבים כאן, ומהווים קצה לפעילויות הללו ובזכותם הן מדויקות. המשותף לפעילויות הללו הוא סטנדרט גבוה של לחימה מקצועית ואפקטיבית יותר, אך הבסיס הוא הרוח. אני רואה את הרוח כל הזמן ואת הברק בעיניים. זה השם שלנו - צבא ההגנה לישראל. אני אומר לכם הערכה רבה ומצדיע לכם".

*קסבה - מונח לתיאור חלק עתיק, סבוך וצפוף בעיר מוסלמית.

עוד כתבות בנושא

loading...