היחידה למשימות תת מימיות היחידה למשימות תת מימיות

היחידה למשימות תת מימיות

היחידה למשימות תת מימיות (ילת"ם) היא הגוף המקצועי לצלילות ולתחום התת-מימי בזרוע הים. לב היחידה מבוסס על צוללים מקצועיים המבצעים מגוון פעילויות רחב הכולל חבלה וסילוק פצצות בסביבה תת-מימית, ריתוך וחיתוך תת-מימי, ניסויים תת-מימיים מסווגים וכן עזרה ותיקון כלי שיט של זרוע הים מתחת לפני המים.

הצלילות, שיכולות להגיע לעומק של 100 מטר, מבוצעות במערכות צלילה מתוחכמות ומורכבות. מערכות אלו כוללות תערובות גזים, כח אדם רב וציוד המותקן על גבי כלי שיט.

באמצעות מערכות טכנולוגיות שונות הלוחמים מבצעים את משימותיהם ומאפשרים לזרוע ולכלל צה"ל להגיע לעליונות ימית אל מול האתגרים הסביבתיים. בנוסף לכך, היחידה מבצעת חילוץ והצלה בצלילה, אימונים משותפים עם ציים זרים בעולם ופעילות שוטפת עם אמצעי לחימה תת מימיים. הלוחמים עובדים בשיתוף פעולה עם היחידות השונות בזרוע הים.

מסלול הלוחמים אורך כשנה, בה הם מוכשרים למגוון סגנונות צלילה מורכבים, עבודות תת מימיות והפעלת כלי השיט של היחידה. גברים ונשים המשרתים ביחידה הינם לוחמי חוד.

ליחידה קשר הדוק לגורמי הזרוע השונים כגון שייטת הסטי"לים, שייטת הצוללות, וכן לגורמים נוספים כמו יחידת יהל"ם וחבלני משטרת ישראל.

עוד כתבות בנושא

loading...