פלגות הבט"ש פלגות הבט"ש

פלגות הבט"ש

פלגות הבטחון השוטף (בט"ש) הן יחידות הסיור הימי של זרוע הים, אותן מרכיבות ספינות קטנות ומהירות שנבנו במיוחד להגנה על גבולה הימי של מדינת ישראל. הספינות, מדגם דבור, דבורה ושלדג, נותנות היום את המענה היעיל ביותר לאיומים הקיימים בשטח. לוחמי הביטחון השוטף, לוחמי חוד שומרים על הגבול הימי של מדינת ישראל ומונעים מכל איום לחדור ולפגוע בביטחון המדינה ואזרחיה בכל יום בשנה ובכל מצב ים - בחורף בקיץ בסתיו או באביב.

הלוחמים פועלים בשלוש זירות: פלגה 914 בחיפה, פלגה 916 באשדוד ופלגה 915 באילת. הספינות מאוישות בצוותים של 8 עד 12 חיילים. מפקדי הספינות הינם בוגרי קורס חובלים. שאר הצוות מורכב מחיילים בשירות סדיר אשר עברו קורסי הסמכה בבה"ד זרוע הים כימאים ומכונאים בספינה.

בין משימות פלגות הבט"ש ניתן למנות שמירה על העליונות הימית של מדינת ישראל, מניעת חדירת גורמים עוינים דרך הים, שיתופי פעולה עם חיל האוויר ועוד. בכל זירה נמצאת גם יחידת סנפיר, יחידה מעורבת אשר משרתים בה לוחמים ולוחמות יחד. יחידת סנפיר מבצעת משימות אבטחה וביטחון שוטף בגבול הימי ובנמלי ישראל, והיא עובדת בשיתוף פעולה יחד עם פלגות הבט"ש וכפופה למפקדי הפלגה. לוחמי היחידה פועלים על כלי שיט מדגם "צרעה", שהוא בעל יכולות תמרון מהירות.

לוחמי פלגות הבט"ש ומפקדיהם הם כוח אדם איכותי המאופיין ביכולת להתמודד עם שינויים, מצבי לחץ, מקצועיות ועבודת צוות המסייעים להם להגיע להישגים יוצאי דופן. פלגות הבט"ש הן יחידות התנדבותיות והלוחמים המגיעים אליהן עוברים מיונים וגיבושים מאתגרים. השירות ביחידה הוא שירות חוויתי ומאתגר, כאשר ספינות הביטחון השוטף מהוות בית ומשפחה עבור הלוחמים: הם מתגוררים יחד על גבי כלי השיט ושותפים "לשגרה" רצופת מתח ואתגר.

עוד כתבות בנושא

loading...