דבר מפקד הזרוע דבר מפקד הזרוע

דבר מפקד הזרוע

גולשים יקרים,

יוזמה, אמון, שותפות ומצוינות - אלו הם הערכים שזרוע הים חרטה על דגלה ומובילים אותה מיום הקמתה. הם שהופכים את הזרוע למבצעית, בעלת חשיבות אסטרטגית לביטחון המדינה וממלאת תפקיד חשוב בהרתעה הלאומית.

זרוע הים מניעה מהלכים בנחישות וביצירתיות, תוך עידוד תרבות של יושרה ושמירה על כבוד האדם, הקשבה ורעות, הנעה ללמידה מתמדת ושאיפה למצוינות ניכרים בכל רבדיה של הזרוע. מיחידות השטח ליחידות המטה, מבסיס ההדרכה ועד כלי השיט, מהטירונים ועד למפקדים הבכירים. שילוב זה הופך את הזרוע לכוח אש חסר תקדים המשתלב בהכרעה הצה"לית, לצד היותה מקום איכותי ומשפחתי שאוהב את אנשיו, דואג לפיתוחם האישי ומהווה מקור גאווה למשרתים בו.

עוד מימיה הראשונים של המדינה, משימתה העליונה של זרוע הים הייתה הבטחת העליונות הימית, וכפועל יוצא מכך הגנת הגבולות הימיים ואבטחת נתיבי השיט, החופים והנמלים. בשנים האחרונות קיבלה זרוע הים משימות נוספות ביניהן הגנה על הנכסים האסטרטגיים בים ונטילת חלק ביכולת ההכרעה הצה"לית בשילוביות עם כוחות היבשה והאוויר. לוחמי הזרוע לוקחים חלק במאות מבצעים במהלך השנה, רובם בדממה והרחק מחופי מדינת ישראל.

לאורך ההיסטוריה של מדינת ישראל, השתתפה זרוע הים באינספור מבצעים ופעולות נועזות שנחקקו בדפי ההיסטוריה. ממבצע 'נועה' למילוט אניות 'שרבורג' וקרב לטקיה, קרב טילי הים-ים הראשון בעולם, דרך מבצע 'אביב נעורים', ולכידת אניות הנשק 'קארין איי', 'פרנקופ' ו'קלוס-סי' ועד למבצע 'צוק איתן'. בכל אחת מהפעולות הללו הפגינו לוחמי זרוע הים נחישות, דבקות במטרה ויצירתיות יוצאת דופן, לצד חדשנות טכנולוגית פורצת דרך.

בשנים האחרונות עוברת זרוע הים גם תהליך התעצמות אדיר. כחלק מהתהליך הגיעו ארצה בשנתיים האחרונות שתי צוללות חדשות מדגם Dolphin AIP, אח"י 'תנין' ואח"י 'רהב' אליהן תצטרף בעתיד הצוללת השישית. בבסיס חיפה מוקם 'מעגן דרור', מעגן צוללות חדש ומתקדם. מלבד זאת, בשנים הקרובות אמורות להגיע ארצה ארבע ספינות טילים חדשות מדגם "סער 6". כל זאת לצד רכישת כלי שיט נוספים ופיתוח מערכות גילוי ונשק מתקדמות. תהליך ההתעצמות האדיר ממחיש את החשיבות של זרוע הים ואת היקף הפעולה הרחב של יחידותיה.

יתרונה הממשי של זרוע הים טמון באנשיה. הזרוע מתאפיינת בהון אנושי מעולה בעל מוטיבציה גבוהה לשירות. כלל יחידות הלוחמה בזרוע הן התנדבותיות ובעלות רף קבלה גבוה. הזרוע מתאפיינת באווירה משפחתית, שוויונית ותומכת.

באתר זה תוכלו למצוא מידע רב על זרוע הים. על משימותיה, יחידותיה, כלי השיט והתפקידים השונים בזרוע, זאת לצד מידע על מבצעי העבר, פרסומים חדשותיים ועוד.

המועמדים לשירות ביטחון שביניכם יוכלו למצוא באתר מידע שימושי נרחב על מסלולי הגיוס לזרוע.

מאחל לכם גלישה מהנה ושירות פורה,

מפקד זרוע הים,
אלוף אליהו (אלי) שרביט

 

גולשים יקרים,

 

loading...