מחזור 112 של קורס צוללן הגיע לסיומו מחזור 112 של קורס צוללן הגיע לסיומו

מחזור 112 של קורס צוללן הגיע לסיומו

אוראל אלחדד

בטקס מרגש במעגן הצוללות בבסיס זרוע הים בחיפה קיבלו המסיימים את סיכת הצוללן הנכספת

היום נערך במעגן הצוללות בבסיס זרוע הים בחיפה טקס סיום קורס צוללן מחזור 112. הטקס נערך בראשות מפקד זרוע הים, האלוף אלי שרביט, מפקד שייטת הצוללות, אל"ם א', מפקד בסיס ההדרכה של זרוע הים, אל"ם נ', מפקד בית ספר צוללן, רס"ן י', משפחות ואורחי המסיימים. שייטת הצוללות היא אחת מהיחידות האסטרטגיות, החשובות והמכריעות ביותר בצה"ל. השייטת מהווה כוח חסר תקדים בעל יכולות תקיפה ואיסוף מודיעין לצד היכולת לפעול בעומק האויב בחשאיות מוחלטת.

קורס צוללן, שאורכו כשנה וחודש, הוא אחד מהקורסים היחודיים והיוקרתיים בצה"ל. מדי שנה מתמיינים אליו מאות מועמדים לשירות ביטחוני, כשהמתאימים ביותר מגיעים לאחר גיוסם לבסיס ההדרכה של זרוע הים בחיפה לטירונות שאורכה כחודש. לאחר מכן הם מתחילים את הקורס המורכב ממספר שלבים מאתגרים שכל אחד מהם בוחן יכולות אחרות בקרב הלוחמים. ההכשרה כוללת מסעות פיזיים מפרכים לצד הכרת המערכות בצוללת ובניית החוסן המנטלי הנחוץ לשירות הייחודי בשייטת הצוללות

.

מקרב מסיימי מחזור 112, 64% לקחו חלק בתנועת נוער, 48% עשו שנת שירות או מכינה קדם צבאית וכ-36% מהם עסקו בספורט ימי טרם גיוסם. עם סיום הטקס צפויים הצוללנים החדשים להתחיל את שירותם הייחודי כלוחמים בשייטת הצוללות.

"מעטים הם הלוחמים שסביבת חייהם המבצעית היא כלי המלחמה היקר ביותר בצה״ל, ספורים הם הלוחמים שסביבת הפעולה הטבעית שלהם היא במרחק קילומטרים רבים מבסיס - האם, בנתק כמעט מוחלט מהעולם החיצון", אמר מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט. "אתם עומדים כאן בישורת האחרונה של אחד מהמסלולים המאתגרים ביותר בצה״ל. הסיכה שאנו מעניקים לכם היום מסמלת לא רק את עמידתכם במסע זה, אלא בעיקר את האחריות האדירה שמדינת ישראל וצבאה מפקידים בידיכם. מחזור 112, אמנם ראיתם הרבה ועשיתם לא מעט - אך הפרק האמיתי בפנקס השירות רק מתחיל. אתגרים רבים יעמדו בפניכם, אך אני יודע כי יש על מי לסמוך. צללו רחוק, צללו עמוק ושובו בשלום לנמל".

loading...