מערכת הטילים החדשה בספינות זרוע הים מערכת הטילים החדשה בספינות זרוע הים

מערכת הטילים החדשה בספינות זרוע הים

מערכת אתר זרוע הים

זרוע הים בשיתוף פעולה עם מפא"ת, קיימה ניסוי במערכת טילי ים – ים חדישה, שנועדה לחזק את יכולות ההגנה של הזרוע בתחום המים הכלכליים

זרוע הים ומפא״ת במשרד הביטחון ביצעו בהצלחה ניסוי במערכת טילי ים-ים אשר פותחה בתעשייה האווירית לישראל. המערכת עתידה להבטיח את עליונותה הימית של הזרוע.

זרוע הים ומפא״ת קיימו סדרת ניסויים מתוכננת מראש על מנת לבחון את כשירותה של המערכת החדשה. מערכת הטילים החדשה בעלת יכולות תקיפה מדוייקות יותר, מסוגלות להגיע לטווחים רחוקים יותר, בעלת גמישות תקיפה משופרת ובעלת יכולת התמודדות טובה יותר כנגד איומים מתקדמים.

הניסויים הכשירו את המערכת לשימוש מבצעי בזרוע הים, כאשר הטילים ישולבו בזרוע בספינות הטילים הקיימות מדגם ״סער 5״ ובספינות הטילים החדשות מדגם ״סער 6״ שעתידות להיקלט בשייטת ספינות הטילים בחודשים הקרובים. במסגרת הניסויים שהסתיימו בהצלחה, שוגר טיל אל עבר ספינת מטרה המדמה אויב.

מבצוע המערכת מהווה צעד בעל משמעות רבה בהתעצמותה של זרוע הים ובשמירה על עליונותו של צה״ל בזירה הימית. מדברי סא"ל רועי דרייר, מפל"ג 33: "זרוע הים קיימה השבוע ניסוי מורכב של טילי ים - ים. במסגרת הניסוי שיגרה ספינה משייטת 3 טיל לעבר מטרה המדמה ספינה עוינת. זרוע הים קיבלה על עצמה את משימת ההגנה על המים הכלכליים והנכסים האסטרטגיים אשר חיוניים לרציפות התיפקודית של מדינת ישראל. זרוע הים פועלת בכל עת, בשגרה ובחירום בכדי להעניק את ההגנה המיטבית לנכסים אלו".

"שייטת 3 ממשיכה להתפתח טכנולוגית תוך כדי שימוש באמצעי לחימה מתקדמים וזאת במטרה לעמוד במשימותיה הביטחוניות באופן המיטבי. אנו רואים חשיבות רבה בהתפתחות טכנולוגית זו לטובת שיפור המוכנות והכשירות של זרוע הים אל מול האתגרים הרבים בזירה הימית".מדברי דוד, מפא"ת, משרד הביטחון: "המערכת היא מהמתקדמות ביותר בעולם ומהווה מהפכה בשדה הקרב הימי. היא מאפשרת לזרוע הים עליונות ימית על כל השכנים וכל מי שנמצא בזירת הלוחמה של זרוע הים".

"המערכת מבוססת על טכנולוגיות מתקדמות שמפא"ת פיתחה בשנים האחרונות בתחום הטילאות, שליטה ובקרה, ל"א, הנעה וקטלניות, שמאפשרים יכולות שלא נראו בעבר בתחום הלוחמה הימית. המערכת היא פרי סינרגיה של יכולות התעשיה האווירית, מפא"ת, וזרוע הים".

עוד כתבות בנושא

loading...