מתחת לבית החולים האינדונזי: כוחות שייטת 13 חשפו תשתיות ששימשו את החמאס ב-7 באוקטובר מתחת לבית החולים האינדונזי: כוחות שייטת 13 חשפו תשתיות ששימשו את החמאס ב-7 באוקטובר

מתחת לבית החולים האינדונזי: כוחות שייטת 13 חשפו תשתיות ששימשו את החמאס ב-7 באוקטובר

מערכת אתר זרוע הים
בפעולה משותפת של שייטת 13, צק״ח מילואים 551 של אוגדה 162, היחידה הרב מימדית ועוצבת הקומנדו פשטו כוחות צה"ל על בית החולים האינדונזי בצפון רצועת עזה. במרחב בית החולים נמצאו שלל חומרים המקשרים אותו לפעילות חמאס. בין היתר בתוך המתחם הפנימי המתוחם של בית החולים, נמצא טנדר מסוג טויטה לבן, כמו אלו שבהם השתמשו מחבלי החמאס ב-7 באוקטובר, בו נמצאו אמצעי לחימה. כמו כן, באותו האיזור הפנימי והמתוחם נמצא רכב מסוג טויטה קורולה בעל לוחית רישוי צהובה שהיה שייך למשפחתו של סאמר טאללקה ז״ל. ברכב נמצאו שרידי RPG וכתמי דם שנמצאו כשייכים לחטוף נוסף. הימצאותו של הרכב מקשר את בית החולים באופן ישיר לאירועי ה-7 באוקטובר.
בית החולים האינדונזי נפתח בשנת 2015 בסמוך לשכונת ג'באליא והוא בית החולים הגדול ביותר בצפון הרצועה. הוא אחד מבתי החולים אשר מאחוריהם ובחסות אזרחים חולים מסתתרים מחבלי ומפקדי ארגון הטרור חמאס ובהם גם מפעילים תשתיות טרור. ביה"ח האינדונזי משמש כמקום מפגש לניהול הלחימה ומקום התבססות של בכירי ופעילי ארגון הטרור חמאס. בבית החולים ישנן תשתיות טרור נרחבות ובקרבתו קיימים פירים המובילים לתוואי מנהור באזור בית החולים.
ביה"ח האינדונזי מהווה מרכז אסטרטגי של תשתיות תת קרקעיות של גדוד ג'באליא, בזמן הלחימה נצפו פעילי נח'בה חמושים של חמאס בבית החולים, בו השתמשו כנקודת כינוס לקראת יציאה לפעולה נגד כוחותינו. תשתית זו משמשת בין היתר כמנהרת חילוץ לכלל פעילי חמאס. התבצרות הפעילים והשימוש בבית החולים כמקום להתבססות טרור מעמיסה על בית החולים ועל יכולותו לטפל בתושבים פצועים.

loading...