מעצר של בכירי מטה הגדה של חמאס, מפקדי גזרות ומערכים, כניעת פעילי גא״פ ומעל ל-140 מחבלים שחוסלו בחילופי אש מעצר של בכירי מטה הגדה של חמאס, מפקדי גזרות ומערכים, כניעת פעילי גא״פ ומעל ל-140 מחבלים שחוסלו בחילופי אש

מעצר של בכירי מטה הגדה של חמאס, מפקדי גזרות ומערכים, כניעת פעילי גא״פ ומעל ל-140 מחבלים שחוסלו בחילופי אש

מערכת אתר זרוע הים

כוחות שייטת 13 ממשיכים במבצע המיוחד בשיפאא׳ ומעמיקים את הפגיעה במפקדת הטרור של צפון הרצועה

השבוע הובילו צק״ח 401, שייטת 13, לוחמי ורכזי שב״כ בפיקוד אוגדה 162 את המבצע המיוחד בבית החולים שיפאא׳. האוגדה פועלת במרחב צפון ומרכז רצועת עזה תוך פגיעה משמעותית ביכולות של ארגון הטרור חמאס.

עד כה נעצרו כ-600 מחבלים וחוסלו בחילופי אש מעל ל-140 מחבלים. במהלך הסריקות בבית החולים אותרו אמצעי לחימה רבים ומסמכים מודיעיניים אשר תורמים להמשך הלחימה.

פעילי הגא״פ במתחם בית החולים קיבלו החלטה להכנע וביניהם בכירים אשר הועברו לחקירה בשב״כ, ביניהם: חואסם סלאמה׳ - אחראי תיק התצפיות בחטיבת עזה ואחיו ואסם סלאמה׳ - אחראי מערך ההסברה הקרבית בעזה של הגא״פ.

כמו כן, בין העצורים ישנם שלושה בכירים במטה הגדה של חמאס, אשר מכווינים פעילות טרור מיו״ש והועברו לחקירת שב״כ: עמר עצידה, ראש ועדת שכם האחראי על פעילות טרור של חמאס בגזרה, מחמוד קואסמה ממתכנני ומממניי חטיפת שלושת הנערים ב-2014 וחמדאללה חסן עלי קידם בשנים האחרונות פעולות טרור ביו״ש.

הלחימה במרחב בית החולים נמשכת תוך מגעים רבים עם האויב וחילופי ירי. הכוחות ממשיכים לפעול ולסרוק את המרחב, לאתר אמל״ח ולעצור מחבלים בהיתקלויות פנים אל פנים.

loading...