יום חג יום חג

יום חג

מערכת אתר זרוע הים

במדים לבנים, דגלים חגיגיים והתרגשות גדולה קיבלה היום (ד׳) זרוע הים את הספינה החדשה אח״י עוז לכוחותיה

היום (ד׳) הגיעה ספינת הטילים אח״י עוז מדגם סער 6 לישראל. לאחר מסע של כשבועיים מגרמניה, עגנה הספינה בבסיס חיל הים בחיפה. ספינת אח"י עוז היא השנייה מבין ארבע הספינות מדגם סער 6 שעתידות להצטרף לצי הישראלי.

הגעתה מהווה אבן דרך משמעותית בחיזוק חוסנה של מדינת ישראל, לרבות בתחום הכלכלי. הספינות יהוו נדבך מרכזי במערך הגנת מרחב המים ומשאבי האנרגיה של ישראל בים.

במדים לבנים, דגלים חגיגיים והתרגשות גדולה קיבלה היום (ד׳) זרוע הים את הספינה החדשה אח״י עוז לכוחותיה

במהלך החודשים הקרובים, יושלם תהליך התקנת מערכות הלחימה על גבי הספינה במספנת זרוע הים בחיפה, שיאפשרו את הפעלתה המבצעית.

בטקס לרגל הגעת הספינה השתתפו שר הביטחון, מר בני גנץ, ומפקד זרוע הים, האלוף אלי שרביט. בנוסף, נטל בטקס חלק צוות של לוחמי אח"י עוז אשר שבו עם הספינה ארצה.

מדברי מפקד זרוע הים, האלוף אלי שרביט: ״מפקדי אח״י עוז ולוחמיה מציבים אבן פינה נוספת בחומת המגן הימית של ישראל. הספינות המצטרפות לשורות הזרוע נחוצות לנו כאוויר לנשימה - כאשר התמונה הביטחונית משתנה ללא הרף ואיומים חדשים מרימים את ראשם״.

״אין ספק שאח״י עוז, כמו אחיותיה, היא פלא טכנולוגי אך כשם שהיא סמל לקדמה היא גם סמל לשיתופי פעולה ענפים ולעוצמה אנושית חוצת גבולות".

מדברי שר הביטחון, מר בני גנץ: ״אתם שניצבים כאן, לחמתם במבצע בשילוב זרועות עם כל החילות כחלק מתפיסת הפעולה של לחימה רב מימדית. זו רק דוגמה לחדשנות, ליכולות המבצעיות שמפתח חיל הים. דוגמה לעוצמה שאנו מוכנים להפעיל בחזיתות שונות, כולל בחזית הלבנונית, ורחוק מכך, מול ניסיונות לחמש את אויבינו ולהציב אמצעי לחימה שיפרו את היציבות באזור".

עוד אמר השר בנאומו: "האפשרות לפתח את היכולות האלו, נגזרת מראייה ארוכת טווח, והיכולת לשמר אותן ולהשיג יתרון מול אויבנו מחייבת אותנו, כדרג מדיני, לקדם תוכנית רב שנתית, שתאפשר ודאות והתפתחות לצה"ל על זרועותיו״.

עוד כתבות בנושא

loading...