נכס מודיעיני משמעותי של חמאס מתחת לקרקע ואמצעי לחימה במשרדים נכס מודיעיני משמעותי של חמאס מתחת לקרקע ואמצעי לחימה במשרדים

נכס מודיעיני משמעותי של חמאס מתחת לקרקע ואמצעי לחימה במשרדים

מערכת אתר זרוע הים

תיעוד מיוחד - כך נראה המטה המרכזי של אונר"א ברצועת עזה

כוחות של צוות הקרב החטיבתי של 401, לוחמי שייטת 13, יחידת שלדג, יחידת עוקץ ויחידות מיוחדות נוספות יחד עם לוחמי שב״כ פשטו על מרחב ׳שאטי׳ ושכונת ׳תל אלהוא׳ שבצפון הרצועה. במהלך הפעילות חוסלו כ-120 מחבלים והושמדו כ-20 תשתיות טרור של ארגון חמאס.

בהכוונה מודיעינית של שב״כ הגיעו הלוחמים אל פיר מנהרה סמוך לבית ספר של ארגון אונר״א. הפיר הוביל לתוואי תת-קרקעי ששימש כנכס משמעותי של המודיעין הצבאי של חמאס ועבר מתחת למבנה המשמש כמטה המרכזי של אונר"א ברצועה. התוואי נבנה בעומק של 18 מטרים ובאורך של 700 מטרים והכיל מספר דלתות הדף. בפשיטה אותרו אמצעים מודיעיניים ממגוון רחב של סוגים. מיצוי המודיעין החדש שנמצא יאפשר פשיטה על יעדי חמאס נוספים. השמדת התוואי פוגעת ביכולות המודיעין של חמאס.

הלוחמים איתרו תשתית חשמל בתוך המנהרה המחוברת למבנה המטה המרכזי של אונר״א, דבר המעיד על תספוק חשמל לתוואי המנהור באמצעות נכסי אונר״א.

בעקבות ממצאים אלו ועל בסיס מודיעין מקדים של שב״כ, פשטו הלוחמים על המטה המרכזי של ארגון אונר״א, המכיל את משרדיהם של מספר ארגונים הומיניטריים ובין לאומיים.
בתוך משרדי המבנה אותרו אמצעי לחימה רבים, וביניהם רובים, תחמושת, רימונים ומטענים.
במשרדים של פקידי אונר"א נמצאו אמצעי מודיעין ומסמכים שהעידו כי אותם המשרדים שימשו גם את מחבלי ארגון הטרור חמאס.

דובר צה"ל
דובר צה"ל
דובר צה"ל
דובר צה"ל

עוד כתבות בנושא

loading...