החלפת פיקוד ביחידת סנפיר החלפת פיקוד ביחידת סנפיר

החלפת פיקוד ביחידת סנפיר

אופק ארד

סרן אדר רייך מסיים את תפקידו כמפקד יחידת סנפיר בפלגה 916 ומעביר את השרביט למחליפו, סרן דור חפצדי

בשבוע שעבר נערך טקס החלפת הפיקוד על יחידת סנפיר בפלגה 916. סרן אדר רייך סיים את תפקידו כמפקד היחידה לאחר שנה וחצי של עשייה, ואותו החליף סרן דור חפצדי שנכנס כעת לתפקיד.

סרן רייך ביצע מספר תפקידי מפתח בזרוע הים מאז סיים את קורס החובלים, ביניהם סגן קצין נשק על הספינה אח"י יפו ומפקד ספינה 843. מנובמבר 2019 הוא ממלא את תפקיד מפקד יחידת סנפיר בזירת אשדוד.

"אני רואה את התפקיד הזה כזכות. זכיתי לפקד על לוחמים ולוחמות שאהבתם למקצוע היא מהגבוהות ביותר שפגשתי בצבא, וגם לבצע משימות קריטיות בהגנה על גבולות המדינה", אומר סרן רייך בגאווה.

"לוחמות ולוחמי יחידת סנפיר נמצאים בחוד החנית של פלגה 916. זו יחידה שעושה את הפעולות הכירורגיות בזירה תוך ירידה לפרטים הקטנים ובחיבור גדול למשימה. היה לי העונג להוביל אותם".

סרן אדר רייך מסיים את תפקידו כמפקד יחידת סנפיר בפלגה 916 ומעביר את השרביט למחליפו, סרן דור חפצדי

על היעדים שהשיג במסגרת תפקידו, סיפר לי סרן רייך: "במישור האישי התמודדתי עם אתגרים, התפתחתי וחוויתי מבצעיות. לא פחות חשוב מכך, אני מרגיש שקידמתי את האנשים תחתי והאמנתי בהם, דאגתי להטמיע בהם ערכים של כבוד האדם ושל רעות. עבורי זה ההישג הגדול ביותר" .

"כשנכנסתי לתפקיד אמרו לי משפט חשוב שהיום אני מעביר הלאה למחליף שלי: 'יחידת סנפיר מציבה כל פעם רף חדש לעצמה'. זאת אומרת, כל מה שתדרוש מהלוחמים והלוחמות - הם יעמדו בו. הרמה של היחידה גבוהה מאוד, הן מבחינת ההון האנושי והן מבחינת המקצועיות והכשירות המבצעית שהם מביאים לידי ביטוי בשטח".

סרן רייך ממשיך את דרכו הצבאית ועובר לפקד על סיירת בזק בפלגה 916. תפקיד זה מהווה עבורו סגירת מעגל, שכן תפקידו הראשון בזירת אשדוד היה בסיירת בזק. הוא מוסר למחליפו, סרן חפצדי: "אני בטוח שתוכל להוביל את היחידה קדימה, ואני סומך עליך בעיניים עצומות שתדע לשדרג כל מה שאפשר ביחידה הזו. אני מאחל לך להרגיש את הסיפוק ואת תחושת הגאווה שאני מרגיש היום בסיום התפקיד".

סרן דור חפצדי מילא גם הוא לא מעט תפקידים בזרוע, מאז גיוסו באוקטובר 2015 לקורס חובלים. בין היתר היה סגן קצין גנ"ק (גילוי, ניווט וקשר) בספינה אח"י כידון, סגן מפקד דבורה בפלגה 914 ומפקד הספינות 825 ו-841.

לא קשה לראות שהכניסה לתפקיד היא אירוע מרגש עבורו. "התפקיד מסמל עבורי את היכולות המדהימות של הפלגה ואת ההגנה הצמודה על הגבולות הימיים של מדינת ישראל שהיא מאפשרת. אני שמח להפוך לחלק מהמשפחה הקטנה והמלוכדת שנמצאת בתוך המשפחה הגדולה של 916".

בנוסף ליעדים המקצועיים והמבצעיים, סרן חפצדי שם דגש בכניסתו לתפקיד על התחום האנושי. "השנה הזו היוותה אתגר משמעותי לכולנו בהתמודדות עם נגיף הקורונה. חשוב לי מאוד לעשות חיבור מחדש של אלו שלא נפגשו במשך התקופה, ויש לי רצון אמיתי להרים את המורל ולחזק את הקשרים האיכותיים שקיימים ביחידה".

"לא פשוט למלא את החלק הגדול שאדר מילא ביחידה. יש לי הערכה גדולה אליו, למדתי ממנו רבות ועכשיו אני מתרגש להיכנס לנעליים שלו", מסכם סרן חפצדי.

עוד כתבות בנושא

loading...