לזכרם לזכרם

לזכרם

אופק ארד

כמידי שנה, זרוע הים מנציחה את זכרם של חלליה בטקס התייחדות בנוכחות משפחות שכולות, מפקדים וחיילים

הערב (ד') התקיים טקס ההתייחדות השנתי עם זכרם של חללי זרוע הים באנדרטת ההנצחה החיילית הנמצאת בגן אלישבע באשדוד. הטקס נערך בראשות סגן ראש המטה הכללי, אלוף הרצי הלוי ובהשתתפות מפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה, מפקד הכוחות הימיים CENTCOM ומפקד הצי החמישי האמריקאי, אדמירל בראד קופר, המשפחות השכולות ומפקדי וחיילי הזרוע בעבר ובהווה.
כמידי שנה, זרוע הים מנציחה את זכרם של חלליה בטקס התייחדות בנוכחות משפחות שכולות, מפקדים וחיילים
סגן ראש המטה הכללי, אלוף הרצי הלוי נאם: "אנשי הים, אנשים מיוחדים וזרוע הים, זרוע חזקה. הנכונות להסתכן עבור הגנת המדינה היא בנפשנו, אך יש לנו את החובה לעשות זאת תוך מאמץ אינסופי להסתכן בתבונה, להתאמן, להכשיר ולהכין את אנשינו כך שיהיו נכונים לקשים שבאתגרים מבלי שיחסרו אנשים בשורותינו. לא תמיד זה אפשרי, לא תמיד אנחנו מצליחים בכך והחשוב מכל הוא ללמוד, מכל מקרה, לדעת להיות טובים יותר באתגר הבא״.
״משפחות יקרות, בניכן ובנותיכן, נופלי חיל הים, במלחמות, בקרבות ובמבצעים, בתאונות האימונים ובתאונות הדרכים, אלה שהלכו מאיתנו כתוצאה ממחלה - רבות הסיבות, רבים האנשים והכאב גדול על כל אחת ואחד".
בדבריו של מפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה הוא ביקש למסור מסר של הוקרה: "אנו עומדים מול לוח הזיכרון, אין איש בקרבנו שלא נושא בליבו דמות של אדם יקר שהותיר זכרונות עמוקים וגעגועים שאינם נגמרים. הערב הזה מחדד ביתר שאת את מחיר חיינו כאן בארץ הזו. כמה החיים כאן הם תולדה של מאבק תמידי, מאבק רצוף ומתמשך על הזכות לחיות כאן בארצנו בשלווה, בכבוד ובשלום. יקיריכם מילאו את משימת הדורות של צה״ל - הבטחת בטחונה של מדינת ישראל. בזכות האופן שבו ביצעו את תפקידם, בין אם שירתו ביחידה קרבית ובין אם סייעו לכוחות הלוחמים - אזרחי ישראל יכולים לחיות במדינתנו בתחושת ביטחון. עבודה זו ראויה להערכה רבה ולהוקרה נצחית".

לזכרם

loading...