טקס סיום קורס חובלים מחזור 147 טקס סיום קורס חובלים מחזור 147

טקס סיום קורס חובלים מחזור 147

מערכת אתר זרוע הים

33 קצינות וקציני ים הצטרפו היום לזרוע הים בטקס מרגש בבסיס חיפה

טקס סיום קורס חובלים מחזור 147 התקיים בבסיס זרוע הים בחיפה בתום קורס הקצינים. הטקס נערך בראשות ראש המטה הכללי, רב-אלוף הרצי הלוי; מפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה; מפקדים, חיילים, משפחות ומוזמנים נוספים. במהלך הטקס נחשפו סיכות קצין הים לבוגרי הקורס והוענקו להם דרגות סגן. את הקורס סיימו עשרים ושמונה חובלים וחמש חובלות.

קצינות וקציני הים של קורס חובלים מחזור 147.
קצינות וקציני הים של קורס חובלים מחזור 147.
(צילום: דוברות זרוע הים)
לרגל סיום הקורס, התקיים בחודש שעבר מפגש מרגש בין צוערי מחזור 147 לותיקי החיל, "מעבירי הלפיד" - אשר לקחו חלק מרכזי בלחימה במהלך מלחמת יום הכיפורים, בים ובחוף. המפגש נערך בבסיס חיפה, בראשות מפקד זרוע הים, האלוף דוד סער סלמה ובהשתתפות מפקד שייטת ספינות הטילים, אלוף-משנה אלדד בורוכוביץ ומפקד בית הספר לקצינים, סגן-אלוף עומרי ארברבוי.

במסגרת המפגש שיתפו ותיקי החיל בסוגיות פיקודיות מימי המלחמה, סיפורים אישיים וערכים מובילים התקפים גם לימים אלה, והוענקו להם תעודת הוקרה על פועלם וחלקם המרכזי בהעברת המורשת למשרתי זרוע הים לציון יובל ללחימה.

ראש המטה כללי, רב-אלוף הרצי הלוי, חושף בטקס אמש את דרגות הקצונה של חובל ממחזור 147.
ראש המטה כללי, רב-אלוף הרצי הלוי, חושף בטקס אמש את דרגות הקצונה של חובל ממחזור 147.
(צילום: דוברות זרוע הים)
ההכשרה הממושכת כללה הקניית יכולות מקצועיות ומנהיגותיות ייחודיות הנדרשות ממפקד בתווך הימי, לצד ידע נרחב במערכות טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם. במהלך ההכשרה סיימו החובלים גם לימודי תואר אקדמי מאוניברסיטת חיפה. עם סיום הקורס, החובלים והחובלות שובצו בתפקידי פיקוד בספינות הטילים והצוללות של זרוע הים בחלוקה לשלוש מחלקות מרכזיות - שייט, אלקטרוניקה ומכונה.
במהלך שירותם עתידים לבצע משימות מורכבות ומבצעיות, הרחק מחופי הארץ, כדי להבטיח את עליונותה הימית של ישראל וביטחון המדינה.
מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף הרצי הלוי: "חיל הים פועל במרחב ימי מתפתח ומפגין עליונות ימית בים ומהים מול כל זירות העימות, רחוקות כקרובות. במשימות ההגנה ובמערכה שבין המלחמות לחיל הים תפקיד משמעותי ולעתים בלעדי בהגנה על מרחבה הימי של מדינת ישרֹאל ועל הנכסים הֹאסטרטגיים שבו.

בוגרים ובוגרות יקרים, סיימתם בהצלחה שנתיים וארבעה חודשים של הכשרה מאתגרת, שהכינה אתכם להיות קצינים ומפקדים והפכה אתכם לאנשים טובים יותר. הדרך למעמד זה לא הייתה פשוטה - במהלך הקורס סייעתם זה לזה להתגבר על קשיים פיזיים ומנטליים תוך חתירה מתמדת למצוינות למדתם נחישות מהי. התעצבתם כמפקדים, התחייבתם לקחת על עצמכם את האחריות הכבדה ביותר - האחריות למשימה ולאנשים. נהגו בהם באנושיות, במקצועיות, בשיקול דעת, וברעות לוחמים והיו בעבורם הרוח במפרשים וחוף המבטחים. השנה, מבשרות רוחות הסתיו גם על יובל החמישים למלחמת יום הכיפורים. כשם שמלחמת יום הכיפורים היא שם נרדף להיעדר ההתרעה ולחטא היוהרה, כך היא גם סמל ומופת למסירות הנפש ולעוז הרוח של חיילי צה"ל ומפקדיו בסדיר ובמילואים.

חובלים וחובלות יקרים - המשימה הבֹאה תהיה שלכם. מדינת ישרֹאל מנווטת דרך סערות וֹאתגרים ביטחוניים רבים. אני סמוך ובטוח כי תעמדו בחלקכם בהם בהצלחה. שמרו את פקודיכם מלוכדים נוכח כל מחלוקת - הלכידות היא היכולת לאגוד אנשים שונים למען אותה המשימה. המשיכו לפעול יחד ולהגן על הזירה הימית - בחוף, על פני הים ובמצולות".

מדברי מפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה: "זו זכות גדולה לסיים קורס חובלים בשנת השבעים וחמש לעצמאות ישראל, לקבל את דרגות הקצונה וסמל קצין הים - ביום זרוע הים, שבעים וחמש שנים להולדתו של הצי העברי.

אנו יכולים להביט לאחור בגאווה, לראות שובל רחב וארוך של מורשת מבצעית עשירה. אנשינו פעלו, פועלים ויפעלו ללא הרף בזירות הימיות, ניצבים איתן לאורך הגבולות, פורצים מעגלים מבצעיים עמוקים ורחוקים, מתמודדים בהצלחה עם איתני הים ומורכבות האתגרים והמשימות.

משקלן האמיתי של דרגות אלו שווה זהב. זו משקלה הסגולי של החובה, האחריות המונחת על הכתפיים של כל אחד ואחת מכן - אחריות למשימה ושלומם של לוחמים ולוחמות המופקדים תחת ידיכם. היו קשוחים כשנדרש, היו רגישים כשצריך. תראו אותם, את הלוחמים והלוחמות - כנכס היקר ביותר שלנו. הלכידות המקצועית והלכידות הצוותית - ודאי בימים אלה, היא בעלת ערך סגולי גבוה מאוד. לכם יש תפקיד מרכזי, קריטי, ביצירת הלכידות החשובה מאין כמותה.

צאו, הפליגו בספינות, שאו את דגל ריבונות ישראל בכל מרחבי הים ושובו בשלום אל נמלי הבית".

מפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה, חושף בטקס אמש את סיכת "גלי החובל" של חובלת ממחזור 147.
מפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה, חושף בטקס אמש את סיכת "גלי החובל" של חובלת ממחזור 147.
(צילום: דוברות זרוע הים)

עוד כתבות

loading...