טקס הגעת אח״י ״עצמאות״ טקס הגעת אח״י ״עצמאות״

טקס הגעת אח״י ״עצמאות״

מערכת אתר זרוע הים

ספינת הטילים אח"י עצמאות מדגם ׳סער 6׳ הגיעה היום (ג׳) לישראל

לאחר הפלגה באורך שבועיים מגרמניה, ספינת אח"י עצמאות הגיעה לארץ ועגנה בבסיס חיפה. טקס הגעת הספינה התקיים במעמד נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג ובהשתתפות מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט. בטקס השתתפו צוות לוחמי אח״י ״עצמאות״ אשר שבו עם הספינה ארצה, לאחר שהייתם הארוכה במספנות גרמניה כמשלחת ייצוגית.
ספינת הטילים אח"י עצמאות מדגם ׳סער 6׳ הגיעה היום (ג׳) לישראל
ספינת אח״י ״עצמאות״ היא השלישית מבין ארבע הספינות מדגם ׳סער 6׳ שעתידות להצטרף לצי הישראלי. הגעתה מהווה אבן דרך משמעותית בחיזוק חוסנה של מדינת ישראל, לרבות בתחום הכלכלי. הספינות יהוו נדבך מרכזי במערך הגנת מרחב המים ומשאבי האנרגיה של מדינת ישראל בים.  
במהלך החודשים הקרובם, יושלם תהליך המבצוע של הספינות - התקנת מערכות הלחימה על גבי הספינה במספנת זרוע הים בחיפה שיאפשרו את הפעלתה המבצעית.

מדברי נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג:
״בשבועות האחרונים, היינו עדים לניסיון של איראן לפגוע במטרות ישראליות גם דרך הזירה הימית. זה לא רק עניין ישראלי. העולם כולו ראה את תוצאות התוקפנות של איראן על אזרחים בלתי מעורבים-חפים מפשע. רק בסוף השבוע האחרון ראינו שוב את הפעילות של איראן ושלוחותיה בגבול הצפון. אם מישהו בלבנון חושב שהוא יכול לאיים עלינו -הוא טועה טעות מרה. יש לנו כוחות ביטחון מעולים וצה"ל חזק. לא נסכים בשום אופן למציאות של חיים תחת ירי ומי שינסה לפגוע בנו בכול מקום, בזירות קרובות ורחוקות, במישרין או בעקיפין, יחוש את כוחנו ועוצמתנו.״

מדברי מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט:
״אח״י עצמאות נכנסה היום בשערי נמל חיפה וכמו שתי אחיותיה לסדרה ׳סער 6׳, מהווה ביטוי מוחשי לעוצמה ימית ותרומה מהותית לביטחונה של מדינת ישראל. יום חג הוא לנו, ומלבד הגאוה וזקיפות הקומה - זהו יום בו נהירה לכולנו האחריות הרבה הרובצת על כתפינו. אני סמוך ובטוח כי נעמוד בה היטב".

עוד כתבות בנושא

loading...