מעריכים ומודים מעריכים ומודים

מעריכים ומודים

שקד טוביס

הערב נערך טקס הענקת "אות הערכה המבצעי" בראשות ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי. את האות קיבלו שייטת 3, ומחלקת מערכות הלחימה בזרוע הים

בכל שנה,מעניק הרמטכ"ל את ״אות הערכה מבצעי״ ליחידות צה"ל נבחרות. האות מוענק כהוקרה על פעולות המקדמות באופן משמעותי את חיזוקו של צה"ל, וכן את ביטחון המדינה.

בחירת היחידות הזוכות נעשתה בידי ועדה, בה חברים נציגים מגופים שונים, ואליה הוגשו עשרות מועמדים.
בין היחידות הזוכות - שייטת 3, ומחלקת מערכות הלחימה בזרוע הים.

שייטת 3 קיבלה את הפרס על חלקה במבצע ממודר הנעשה אל מול איום הולך ומתגבר. במצב זה פעלה השייטת בשיתוף פעולה עם מספר יחידות בינהן: מחלקת הגנת השמיים בזרוע האוויר והחלל, גדוד האיכון ומטואורולוגיה - 611 הכפוף לחטיבת האש.

הערב נערך טקס הענקת "אות הערכה המבצעי" בראשות ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי. את האות קיבלו שייטת 3, ומחלקת מערכות הלחימה בזרוע הים

העבודה המשותפת של היחידות הובילה לגיבוש תורת לחימה ומענה מבצעי הולם לאיום המדובר. תורת הלחימה שגובשה היוותה חלק מרכזי בהצלחתו של המבצע. השייטת הגיעה להישג מרכזי בעל חשיבות רבה אשר תרם באופן ניכר לביטחון המדינה.

בפעילות באה לידי ביטוי הייחודיות של לוחמי ספינות הטילים שמפעילים מערכות מתקדמות אשר מאפשרות לזרוע הים וצהל את הקישוריות והגמישות המבצעית להפעלה במשימות מגוונות כגון זו.

מפקד שיטת 3, אלוף משנה ארז בן ציון, בירך את לוחמיו ואמר: "הערב, הוענק לשייטת 3 אות הערכה מבצעית מאת הרמטכ״ל.
האות ניתן לאור פעילות מורכבת, מתמשכת וייחודית בה לוחמי השייטת פעלו לאורך תקופה במקצועיות, בנחישות והתמדה.
הפעילות בוצעה בשותפות עם יחידות נוספות בצה״ל, תוך למידה משותפת אשר הביאה להצלחה במשימה. אני גאה בלוחמים על החתירה לנצחון והמקצוענות, גאה במפקדים על היוזמה וההובלה וגאה ביחידה שחותרת לניצחון.״

מחלקת מערכות לחימה קיבלה את הפרס על תרומה ענפה וייחודית לצה״ל, ושמירה על ביטחון המדינה מהים. הפרס ניתן על פיתוח טכנולוגיה ייחודית לצורך התמודדות עם התגברות האיומים במרחב הימי. פעילות המחלקה מאפשרת את השגת העליונות הימית ותורמת באופן ישיר לחיזוק העוצמה של צה״ל וביטחון מדינת ישראל.

מפקד מחלקת מערכות לחימה, אלוף משנה י׳ אמר הערב: ״תעודת הערכה זו של הרמטכ״ל מהווה ציון דרך משמעותי עבור זרוע הים כולה ובפרט עבור מחלקת מערכות הלחימה של הזרוע.

הפיתוח הטכנולוגי ארוך השנים בזרוע הים נמצא בחזית הטכנולוגיה ומאפשר לזרוע הים לשמר את העליונות הימית בזירות השונות. הצורך הינו אבי היצירתיות וכך היה גם בפיתרון הטכנולוגי היצירתי שיושם כמענה, אך כל זה לא היה יכול להתקיים ללא היצירתיות של האנשים. האנשים ששיתפו פעולה ושילבו ידיים מגופים שונים: החל מגורמי מפא״ת במשרד הביטחון, דרך מחלקות המטה בזרוע הים וכלה באנשי התעשיה הבטחונית.
אנשים אלו, הם אלו המאפשרים את המענים הטכנולוגיים לאתגרים השונים הניצבים בפנינו. זו גאווה גדולה להיות חלק מקבוצה זו, הפועלת להבטחת ביטחונה של מדינת ישראל.״

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי: "איזה אנשים ואילו יחידות! האירוע הזה נותן תחושה עצומה של מסוגלות. תחושה שיש לנו עוצמה, שמה שנחליט, כל יעד שאליו נרצה להגיע, משימה שאותה נרצה לבצע - נוכל לבצע. הכל קודם כל בזכות האנשים, בזכות היכולת התכנונית והביצועית, הנשענת על יכולות של עשרות שנים שצה"ל בנה. הכל מתחיל ברוח, בנשמה ובאנשים מעולים. חלק מהפעילויות שהוזכרו כאן, הן כאלה שבמבט ראשון נראות בלתי אפשריות או שלפחות הסיכוי לממשן לא גבוה אבל אתם מוכיחים שהכל אפשרי.
השותפות בין החילות, היחידות והזרועות - אותה אנו רואים כאן על הבמה מביאה ליכולות גבוהות יותר. בכל פעילות, מבצע ואירוע יש יותר משתתפים מהנראה לעין ומהנראים כאן על הבמה. השותפות היא שזו שיוצרת את המשמעות ובונה את ההצלחה. הכל נבנה מאנשים ומגיעה לכם הערכה רבה על פועלכם".

עוד כתבות בנושא

loading...